Yazıcı "Tuzla, Değer ve Önem Kazanan Bir İlçe Oldu."

Başkan Yazıcı 4.670.00 m2 Araziye İmar Müjdesi verdi.

Yazıcı "Tuzla, Değer ve Önem Kazanan Bir İlçe Oldu."
HABERİN GALERİSİ
Tuzla manzara resimleri

Tuzla manzara resimleri

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Orhanlı Mahallesi Halk Meclisi’nde bölgenin gündem maddelerini değerlendirdi.

Başkan Yazıcı, “Tuzla, İstanbul’da değişen, gelişen, değer ve önem kazanan bir ilçe haline geldi. Orhanlı ve çevresi de son aşamasına geldiğimiz imar probleminin çözümü ve yeni projelerle 5 kat değer kazanacak” dedi.


Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Orhanlı Mahallesi’nde bölgesel halk meclisi düzenledi. Orhanlı ve yakın çevresindeki Mescit, Orta, Anadolu ve Fatih Mahallesi’nin hizmetleri, projeleri ve isteklerinin ele alındığı toplantıda bölgenin en önemli sorunu olan imar konusunda Başkan Yazıcı’dan müjde geldi. 

Orhanlı’nın En Önemli Problemleri Çözülüyor.


Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Orhanlı’da yaptıkları çalışmalar hakkında hatırlatıcı bilgiler verdi. Fettah Başaran Caddesi ile TEM kuzey ve güney yan yolların asfaltlanması, Orhanlı Kültür Merkezi ve halı sahanın yenilenmesi, Orhanlı Sosyal Tesisleri yapımı, Orhanlı ek hizmet binasının İSMEK, Bilgi Evleri ve Anne Çocuk Eğitim Merkezleri kullanımına sunulması, Orhanlı Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Servis İstasyonu yapımı, Orhanlı muhtarlığı ve mahalle meydanı düzenlemesi, Orhanlı Anaokulu yapımı hakkında bilgi veren Başkan Yazıcı, “Tuzla’ya da, Orhanlı’ya da verdiğimiz tüm sözleri yerine getirdik. Söz verdiğimizin fazlasını da yapıyoruz. Vatandaşımız her zaman daha fazlasını hak ediyor” dedi. 

Başkan Yazıcı’dan 4.670.00 m2 Araziye İmar Müjdesi


Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Orhanlı ve yakın çevresinin en önemli problemlerinin mülkiyet ve imar sorunları olduğunu söyledi. Aydınlı-Orhanlı 1. Etap, Orhanlı-Tepeören 2. Etap yol çalışmalarının mülkiyet sorunları nedeniyle gecikmeli yapıldığını vurgulayan Başkan Yazıcı, “Orhanlı’da yol çalışmaları sırasında mülkiyet problemleri ile karşılaştık. Yolun yapımı 1 lirayken, kamulaştırmanın bedeli 3 lira oluyordu. Hatta bu toplantıyı düzenlediğimiz belediye binası bile yolda kalıyordu. Orhanlı Belediyesi zamanında Orhanlı’nın merkezine yapılan bu bina her yere yapılabilirdi. Orhanlı merkezdeki tek yeşil alan, insanların çay içeceği tek alanın yerine belediye binası yapıldı. Bu bina bile yapılırken yol dikkate alınmamış” dedi.


Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, bir diğer sorunun da yine Orhanlı Belediyesi zamanında tarım kurulu görüşü alınmadan yapılan imar uygulamasının yaşattığı sıkıntı olduğunu söyledi. Sorunu Orhanlı ve çevresindeki 4 mahallenin yaşadığını hatırlatan Başkan Yazıcı, “4.670.000 m2 alan tarım arazisi olarak gözüküyordu. Buralarda tarım yapılmıyor. Tarım kurulu görüşü alınmadan yapılan imar uygulaması, mahkeme kararıyla durduruldu. Bu bölgede binlerce insan mağdur oldu. 8 yıldır bu sorunun çözümü için defalarca Ankara’ya gittik, Tarım Kurulu’nun kapısını aşındırdık. Bölgenin durumunu parsel parsel anlattık ve bölgedeki arazilerden tarım şerhini kaldırdık. Bakanlığın son onayının ardından İBB, 1/5000’lik planı gerçekleştirecek. Bu bölgenin en önemli sorunu da çözüme kavuşturulacak” diye konuştu. 

Sabiha Gökçen Havaalanı Ek Pisti Yapılacak


Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, toplantıya katılan Mescit Mahallesi sakinlerinin Sabiha Gökçen Havaalanı ek pist yapımı ve bu alanda kamulaştırma kararı çıkan yerlerle ilgili açıklamada bulundu, soruları yanıtladı. Bir vatandaşa ek pist inşaat ve kamulaştırma alanını harita üzerinde koruma bandı, pist alanı gibi detayları ile tek tek gösteren Başkan Yazıcı, “Sabiha Gökçe Havaalanı ek pist inşaatı devam ediyor. Bu ek pist yapılacak. Bu yatırım gerçekleştirilecek. Durdurulması, yapılmaması gibi bir durum söz konusu değil. Ek pist inşaatı nedeniyle Mescit Mahallesi’nde kamulaştırma kararı çıkan yerler bulunuyor. TOKİ isteyene kamulaştırma bedeli karşılığı daire veriyor, isteyene kamulaştırma bedelini ödüyor. Burada farklı söylemler, dedikodular çıkarıldı. 2014 seçimlerinde bu dedikoduların sonucunu da gördük ama dedikoduya inanmayın. İş yapmayacak olanlar vatandaşlara kolay söz veriyor ve yalan söylüyor” açıklamasında bulundu. 

Tuzla, Değer ve Önem Kazandı


Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla’da başka eğitim, sağlık ve ulaşım olmak üzere yapılan tüm hizmetlerin yaşam standartları ve kalitesinin yükseltilmesi amacı taşıdığını söyledi. Başkan Yazıcı, “Bütün Tuzla’ya hizmeti şiar edindik. Yıllara sair problemlere objektif çözümler sağladık. Vatandaşlarımızın bizi seçme nedeni olan sorunları çözme konusunda gayretimizi sürdürüyoruz. Başta eğitim, sağlık ve ulaşım olmak üzere yaptığımız yatırımlar ve hizmetlerle Tuzla, İstanbul’da değişen, gelişen, değer ve önem kazanan bir ilçe haline geldi. İmar sorunun çözümü bu bölgedeki en önemli hizmetimiz olacak.


Orhanlı ve çevresi de son aşamasına geldiğimiz imar probleminin çözümü ve yeni projelerle 5 kat değer kazanacak. Sakın yerlerinizi satmayın.” şeklinde konuştu.
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, halk meclisinde bölge sakinlerinin sorularını yanıtladı, istek ve taleplerini değerlendirdi. 

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2017, 02:05

Aytekin Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17