banner36

Süleyman Soylu'dan Deniz Baykal'a komplo kuranlar iddiası

banner9

Süleyman Soylu "Buradan söylüyorum; Baykal'a kaset tuzağı kuranlardan bir tanesi de CHP'nin Genel Başkan Yardımcısı..."

Süleyman Soylu'dan Deniz Baykal'a komplo kuranlar iddiası
banner10
İzmir'in Gaziemir ilçesi Sarnıç beldesinde esnaf ziyaretinde bulunan Soylu, daha sonra AK Parti ilçe teşkilatının düzenlediği kahvaltılı toplantıya katıldı. Toplantıda AK Parti Gaziemir Belediye Başkan Adayı Kerem Baykalmış da yer aldı.


"KILIÇDAROĞLU DA ORAN DA ALTINA KAÇIRACAK"


Soylu, buradaki konuşmasında, CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran'ın "Başbakan 30 Mart'tı görmeden siyasetten çekilebilir" sözlerine tepki gösterdi. Soylu, "Umut Oran demiş ki (30 Mart'ta bu ülkenin Başbakanı kaçacak). Bu ülkenin Başbakanı kaçmaz da 30 Mart'ta Umut Oran da Kemal Kılıçdaroğlu da altına kaçıracak. Hiç merak etmesinler, 30 Mart'tan sonra neler olacak. Bu millet sevgi, dostuluk ve kardeşlikle buluşacak" diye konuştu.


"CHP'nin 17 Aralık darbesini yapanlarla, Türkiye'yi kuşatmaya, devleti ele geçirmeye çalışanlarla beraber hareket ettiğini" öne süren Soylu, bunun izah edilemeyeceğini belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü:


"Milliyetçilik üzerinden bu ülkenin değerlerini ve insanlarını istismar edeceksiniz, Türkçe olimpiyatları üzerinden bu ülkenin değerlerini istismar edeceksiniz... Başka ülkedeki çocuklar bizim dilimizi kullanıyorlar diye hepimizin hoşuna gitmiyor muydu ? Milliyetçilik duygularımız bir şekilde yukarı çıkıyordu. Meğer bunlar ne yapıyorlarmış biliyor musunuz ? Pazarlama faaliyeti yapıp devleti ele geçirmeye çalışıyorlar, foyaları ortaya çıktı...


SÜLEYMAN SOYLU'DAN BOMBA İDDİA!


Kemal Kılıçdaroğlu'nda o cesaret yok, Devlet Bahçeli'de de o cesaret yok. Kendi milletvekillerine kaset tuzağı kurdular. Sesleri çıkamadı, gıkını çıkaramadı. Baykal'a kaset tuzağı kuruldu. Buradan söylüyorum; Baykal'a kaset tuzağı kuranlardan bir tanesi de CHP'nin Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran'dır. Yakında ortaya çıkacak. Kendi arkadaşları kurdular tuzağı. Kaset tuzağı kuranlardan bir tanesi de Umut Oran'dır. 30 Mart'tan sonra kim gidecek kim kalacak göreceğiz."


CHP'Lİ UMUT ORAN'DAN SOYLU'YA CEVAP


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu'nun bu açıklamasına CHP'li Umut Oran'dan cevap geldi. İşte Oran'ın konuyla ilgili açıklaması:


"Erdoğan ve şürekası işine gelmeyen konularda muhalefet temsilcisi gibi konuşmaktan artık vazgeçmelidir, Türkiye'nin bu hale gelmesinde 12 yıllık iktidar olarak bizzat sorumludurlar, kaçamazsınız bunlar yaşanırken hepiniz oradaydınız! Abdestinden şüphesi olmayanın namazından şüphesi olmaz. Hodri meydan, kaset tezgahlarının failleri kimse açıklayın, açıklamazsanız, müfterisiniz, başyalancısınız."


kaynak; haber7.com

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2014, 22:05

Aytekin Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17