Egemen Bağış Kime "Onu münasip bir yerine koy" dedi.

Egemen Bağış, Hollandalı sağcı parlamenter Barry Madlener'e böyle bağırdı: "Onu münasip...

Egemen Bağış Kime

Egemen Bağış, Hollandalı sağcı parlamenter Barry Madlener'e böyle bağırdı: "Onu münasip bir yerine koy"..

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile Türk düşmanı, Hollandalı aşırı sağcı parlamenter Barry Madlener arasında karikatür krizi yaşandı

HOLLANDALI SAĞCI LİDERE ÖYLE BİR SESLENDİ Kİ


Brüksel'de 67. Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu (KPK) toplantısına katılan AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile Türk düşmanı, Hollandalı aşırı sağcı parlamenter Barry Madlenerarasında karikatür krizi yaşandı.

Türkiye'deki medya özgürlüğünü eleştiren Madlener, sözü karikatüristlere getirerek, karikatüristlerin dahi mahkeme ve hapse girme korkusuyla karikatür çizdiklerini söyledi. Madlener daha sonra, Bakan Bağış'a bir karikatür hediye edeceğini belirterek, Türkiye'de bir mizah dergisinde yayınlanan, İslamiyet ve müslümanlara hakeret ederek 'Allah Yok, Din Yalan' yazısıyla tartışmalara yol açan, çerçeveli bir karikatürü alarak Bağış'a vermek için yerinden ayrıldı.

Hollandallı parlementerin Bağış'a vermek istediği o karikatür
MÜNASİP YERİNE KOY

Bu arada ortamın gerilmesi üzerine KPK Eşbaşkanı Aziz Demirkan, ayağa kalkarak, Madlener'in Bağış'a ulaşmasını engelledi. Madlener bunun üzerine müslümanları aşağılamayı hedef alan karikatürü Demirkan'a uzattı. Bu sırada Bakan Bağış, Demirkan'a seslenerek, "Aziz Bey, almayın, almayın" talimatını verdi. Bunun üzerine Demirkan karikatürü yere koyarken, Bakan Bağış da, Madlener'e İngilizce olarak, "Onu münasip bir yerine koy" diye seslendi.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2011, 18:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner27

banner17