Sancaktepe'ye önemli hizmet, Ömer Hayyam Aile Sağlığı Merkezi açıldı.

Sancaktepe Belediyesi ve hayırsever işadamlarının desteği ile yapımı tamamlanan Ömer Hayyam Aile Sağlığı Merkezi, Yenidoğan Mahallesi’nde yoğun bir katılımla hizmete açıldı.

Sancaktepe'ye önemli hizmet, Ömer Hayyam Aile Sağlığı Merkezi açıldı.

Sağlık alanındaki yatırımlarla Sancaktepelilere örnek hizmetler sunan Sancaktepe Belediyesi, Yenidoğan Mahallesi sakinlerine Aile Sağlığı Merkezi açtı. Ömer Hayyam Caddesi’nde açılan  ve  Ömer Hayyam Aile Sağlığı Merkezi adı verilen merkez, 13 Şubat Cuma günü yapılan bir törenle hizmete açıldı. 


Açılış törenine Başkanımız İsmail Erdem’in yanı sıra Sancaktepe Kaymakamı Feyzullah Özcan, İstanbul Halk Sağlığı Müdürü Prof. Dr. Nurhan İnce, Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı


Açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, sağlığın korunması ve bu konudaki Aile Sağlığı Merkezlerinin önemine dikkati çekti. Başkan Erdem, merkezin ilçeye kazandırılan 23. aile sağlığı merkezi olduğunu belirttiği konuşmasında “Sizlere, ihtiyacınız olan sağlık hizmetlerini ücretsiz ulaştıran Aile Sağlığı Merkezlerimiz, bizim ‘İnsan odaklı’, ‘insana yatırım yapan’ yönetim anlayışımızın en nitelikli örnekleri olarak ilçemizde yükselmeye devam ediyor” şeklinde konuştu.


Aile Sağlığı Merkezlerimiz günümüz teknolojisine uygun olarak yapılıyor


Sancaktepe ilçesinde hemen hemen tüm mahallelerde Aile Sağlığı Merkezi bulunduğunu belirten Başkan Erdem, bu Aile Sağlık Merkezlerinin günümüz teknolojisine uygun olarak yapıldığını belirterek “Hizmete açtığımız Aile Sağlık Merkezlerinin, günün teknolojisine uygun araç gereçlerle donanması da gerekiyor. Belediye olarak, bu konuda da İstanbul’da lider ilçelerden biriyiz. Sağlık merkezlerimizi günün teknolojisiyle donatıyoruz. Siz sevgili hemşehrilerimize kaliteli sağlık hizmetini en gelişmiş teknolojilerle ulaştırıyoruz” dedi.


Törende bir  konuşma yapan Sancaktepe Kaymakamı Feyzullah Özcan, sağlığa değer veren Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem’e teşekkür ederek: “ Kamu yararına yapılan yatırımlar bizim kültürümüzde hep anlamlı ve değerli kabul edilmiştir. Hayırlı işler yapma konusunda bizim insanımız kadar cömert ve fedakâr başka halk yoktur. Bunun en güzel örneklerinden birini burada yaşıyoruz” şeklinde konuştu.  


İstanbul Halk Sağlığı Müdürü Prof Dr.Nurhan İnce ise yaptığı konuşmada sağlık alanında yapılan hizmetlerin hızla geliştiğini ve vatandaşların bu gelişimden çok memnun olduğunu ve daha fazla vatandaşın sağlık alanında hizmet almaları konusunda çalışmalar yürüttüklerini belirterek, Ömer Hayyam Aile Sağlığı Merkezinin yapımında başta Belediye Başkanımız İsmail Erdem olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.


Yapılan konuşmaların ardından protokol üyelerinin kurdele kesimi ile birlikte Ömer Hayyam Aile Sağlığı Merkezi hizmete açıldı. 

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2015, 15:31

Aytekin Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17