Pilavdan dönenin, kaşığı kırılsın!

Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü kararlı duruşunu basına gösterdi.

Pilavdan dönenin, kaşığı kırılsın!

Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısı ile kamuoyu görevi üstlenen, bu görevi zor şartlarda sürdüren ve bölgenin nabzını tutan, Sancaktepe kamuoyuna tarafsız bir şekilde haber ulaştıran Yerel Basın Mensupları ile kahvaltılı programda bir araya geldi.

Dedikodulara gülüp geçiyoruz.
Gazetecilere faaliyetlerini anlatıp, sorularını cevaplayan başkan Döğücü "Bayan bir belediye başkanı olmam sebebiyle kabullenme zorluğu yaşayan bazı çevreler durmadan ortaya bir şeyler atıyor. Yok borçlar yüzünden istifa etmişim, yok belediyeyi asıl yönetenler başka kişilermiş, yok bilmem daha neler, neler. Birilerinin oturup tüm bu boş lafları üretmeye zamanı var ancak bizim bunlara cevap yetiştirecek ne zamanımız ne de enerjimizi boşa tüketecek lüksümüz var. Onun için gülüp geçiyoruz. Sancaktepe’de dedikodu ile mücadele timi kursak yeridir.

Sancaktepe Belediyesi’nin borcu hizmet ve yatırımların karşılığıdır ve sadece bizim değil tüm belediyelerin sorunudur. Kimse Ataşehir ve Kartal’ın borcunu konuşmuyor. Her işin olduğu gibi borçların da üstesinden geleceğiz. Ülkemizin içinden geçtiği ekonomik krizi hayatın her alanında olduğu gibi biz yerel yönetimleri de derinden etkilediği bir gerçek. İnşaat faaliyetleri başta olmak üzere belediyeler iskanla ilgili zor bir süreçten geçiyor. Bu noktada vatandaşımıza kolaylıklar sunuyoruz. Gider kalemlerimizde özellikle araç gibi konularda tasarrufa yöneldik ve ilk meyvelerini almaya başladık. Yakın bir tarihte bu ekonomik zorlukların da üstesinden geleceğiz.

Devlet millet elele, bu zor günlerin üstesinden geleceğiz.

Belediyemizin vatandaşımıza vermesi gereken hiç bir rutin işi aksamadı, aksamayacak. Hükümetimiz ve merkezi idare her zaman yanımızda. Devlet millet elele bu zor günlerin üstesinden geleceğiz. Seçim öncesi verdiğimiz tüm vaatlerin sonuna kadar arkasındayız ve hepsini tek tek yerine getirmeye başladık. Örneğin Şeffaf Oda uygulaması gibi. Milletle buluşmalarımız sürekli devam ediyor. Hiç kimseyi kötülemeden rakiplerimizle diyalog ve işbirliği içinde CHP meclis üyeleri ile ortak payda Sancaktepe için birlikte çalışıyoruz. Muhalefete bizi sorguladıkları için ayrıca teşekkür ediyorum. Anadolu yakasındaki en büyük millet bahçesi ve Avrupa’nın en büyüğü olan Şehir Hastanesi için takibimiz devam ediyor. Kadın Kafe ve Gençler için fikir üretme merkezleri projemiz yakında hayata geçecek.

Hiçbir arkadaşımızın aşıyla ve işiyle oynamayız

Spor alanında Sancaktepe Spor Kulübü’nün sadece 2. Lig hakkını başka bir kişiye devrettik endişeye mahal olmasın spor kulübümüzün faaliyetleri artarak devam edecek ve sporcularımızın lisans hakları aynen korunacak. Yani Sancaktepe Spor Kulübü aynen devam ediyor. İşten personel çıkarma noktasında da çeşitli söylentiler yayılmak isteniyor. İŞKUR’dan alınan geçici personel zaten 9 aylık geçici süre ile görev yapan arkadaşlarımızdan oluşuyordu onun dışında işini layıkı ile yapan ehliyet ve liyakat sahibi hiçbir arkadaşımızın aşıyla ve işiyle oynamak gibi bir düşüncemiz olmaz, olamaz da. Ama şunu yapıyoruz, daha verimli iş üretme ve hizmet yapmak için çalışma ekiplerini ve sahalarını test ediyoruz." Diyerek sözlerini sonlandırdı.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2019, 00:00

Aytekin Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17