banner36

Pendik’e 15 metro istasyonu müjdesi

banner9

Kadir Topbaş Pendik’e 15 metro istasyonu müjdesi verdi.

Pendik’e 15 metro istasyonu müjdesi
banner10
Pendik’e yapılan yatırım ve hizmetlerin açılış törenine katılan Başkan Kadir Topbaş, Pendik’in metro yatırımlarından en çok faydalanan ilçelerden biri olacağını belirterek, “Pendik’te 15 metro istasyonu olacak. Pendik’in neresinde oturursanız oturun yarım saatlik yürüme mesafesiyle metroya erişebileceksiniz” dedi.


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Pendik ilçesine yapılan yatırım ve hizmetlerin toplu açılış ve tanıtım törenine katıldı. Pendik Kurtköy Spor Kompleksi önünde düzenlenen törene Başkan Topbaş’ın yanı sıra İstanbul Milletvekili Erol Kaya, Pendik Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin, İBB bürokratları ve çok sayıda vatandaş da hazır bulundu. Törende konuşan Başkan Kadir Topbaş açılışını yaptıkları, Pendik Kurtköy Spor Kompleksi, Botaş Boru Hattı Parkları, Pendik Sahil Parkı, 2 adet Halı Saha ile çok sayıda prestij cadde ve sokak çalışmalarının Pendik’e hayırlı olmasını diledi.

 
“Hizmet kervanını gece gündüz demeden sürdürüyoruz”


25 yıl önce çürümeye terk edilmiş olan bir tesisi 25 yıl sonra Büyükşehir Belediyesi olarak Pendik’te yaşayanlara hizmete sunduklarını kaydeden Başkan Topbaş, “Burada bir hizmet farkı ortaya çıkıyor. Hizmet kervanını gece gündüz demeden sürdürüyoruz. İstanbul’u dünyada lider yapma azmini ortaya koyuyoruz. Milletimizle beraber geleceğe yürümekteyiz. Yarın dünden çok daha farklı olacak İstanbul ve Pendik’te. Bunun gayreti içerisindeyiz” dedi.


Pendik Sahili’nde ikinci etap çalışmaları başlıyorPendik sahili ile ilgili birinci etap çalışmalarının tamamlandığını belirten Kadir Topbaş, “Yaptığımız yatırım ve hizmetler için temel atma merasimi yapmadık. Açılışlara bile fırsat bulamıyoruz. Burada gördüğünüz bu yatırımlar, Pendik’e yaptığımız 1 milyar 539 milyon TL’lik yatırım, Türkiye’deki birçok büyükşehir belediyesinin ve il belediyelerin bütçesinden büyük. Pendik Sahili’nin birinci etabı bitti, ikinci etap çalışmaları da devam edecek inşallah. Halkımız Pendik Sahili’nde buluşacak, görüşecek. Bu alanlar şehirleşme anlamında önemli. Bu hizmetimizi sürdüreceğiz. İstanbul’da ulaşım ile ilgili çok ciddi yatırımlarımız var. Metro ağırlıklı yatırımlar yapmaktayız. Bu yeni dönemde inşallah daha çok kapalı otoparklar ağırlıklı olmak üzere; metrolar yapan, bölge parkları yapan bir belediye olarak İstanbul’a güzel işler ortaya çıkaracağız.” dedi.
 

Pendik’e 15 metro istasyonu müjdesi


Başkan Topbaş, Pendik’e metro müjdeleri vererek, ilçenin metrolardan en çok istifade eden ilçelerden bir tanesi olacağını söyledi. “Pendik’e 15 tane metro istasyonu geliyor. Pendik’in neresinde oturursanız oturunuz yarım saatlik yürüme mesafesinde metroya erişebileceksiniz” diyen Topbaş, bu istasyonları da sıralayarak, “Yeşilbağlar, Pendik, Tavşantepe, Kaynarca, Çamçeşme, Kavakpınar, Orhangazi, Esenyalı, Fevzi Çakmak, Güllübağlar, Yaylalar, Şehri Sülüntepe, Kurtköy Sabiha Gökçen, Yeni Şehir, Çamlık. Bu mahalleler metrodan istifade ediyor olacak. Pendik’te 15 istasyon, bir tarih bu. Hayal dahi edilemezdi. İnşallah bir tanesi Kadiköy-Kartal hattımız devam ediyor. Pendik Kaynarca istikametinde Tuzla’ya kadar gidecek. Diğeri de Ümraniye-Çekmeköy üzerinden Sabiha Gökçen’e kadar devam edecek bir metro hattı. Yarım saat yürüyecek metroya binebileceksiniz. İsterseniz Taksim’e, isterseniz hızlı trenle Ankara’ya isterseniz Londra’ya isterseniz Uzak Doğu’ya gidebileceksiniz. Artık daha çok otobüs istiyoruz demeyeceksiniz. Modern kaliteli bir hizmet bu. İki gün sis oldu, Marmaray’ı ilk kez kullananlar şaşırmışlar. ‘Ne müthiş bir olay’ demişler. Teknoloji olarak dünyanın bir numarası. Bu yakışır İstanbul’a. Daha çok işimiz var. Daha çok iş yapacağız” diye konuştu.


“İstanbul’u bir spor kenti haline getiriyoruz”İstanbul’u bir spor kenti haline getirme hedefiyle çalışmalarını sürdüklerini belirten Topbaş sözlerini şöyle sürdürdü: “Kurtköy Spor Kompleksimiz hayırlı olsun. Büyükşehir olarak İstanbul’da 27 spor tesisi kurduk. Bu tesislerde nice sporcular yetiştirerek göğsümüzü kabartacak. Spor alanlarımızdan 7 milyon İstanbullu istifa ediyor. Okullarımıza 148 spor salonu yaptık, 60 tane daha yapıyoruz. Daha da yapacağız inşallah. İstanbul’da sporu bir yaşam tarzı haline getirmek istiyoruz. Sporun hayatınızın bir parçası olmasını diliyorum.”
Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2014, 23:15

Aytekin Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17