Yıldız-Ahmet Arayıcı Anadolu Lisesi, Mevsim Yenice'yi ağırladı.

Söyleşi 15 Kasım Cuma günü saat 12.20’de Ömer Arayıcı Konferans salonunda yapıldı.

Yıldız-Ahmet Arayıcı Anadolu Lisesi, Mevsim Yenice'yi ağırladı.

Türk edebiyatının yeni nesil genç öykücülerinden olan Mevsim Yenice, ilçemizin yükselen değeri olan Yıldız-Ahmet Arayıcı Anadolu Lisesi’nin konuğu oldu.

2015 altKitap Öykü Yarışması’nda birinciliğe layık görülen yazar, 2015 ve 2016 yıllarında farklı iki dosyayla Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödülleri’nde öykü dalında ‘dikkate değer’ bulundu. Parçalar, İstanbul’un Sakinleri, Aşk Mektupları ve Sherlock Türkiye’de adlı kolektif kitaplara öyküleriyle katıldı. İlk kitabı Tekme Tokatlı Şehir Rehberi (Everest Yayınları) 2019 Notre Dame de Sion Edebiyat Ödülleri’nde Mansiyon Ödülü’ne layık görüldü. 2016 yılından bu yana altKitap ve altZine yayın kurulunda yer alan yazarın son kitabı Bilinmeyen Sular, Can Yayınları’yla okurlarıyla buluştu.

Söyleşi 15 Kasım Cuma günü saat 12.20’de Ömer Arayıcı Konferans salonunda yapıldı. Yazarın öykülerinden öykücülüğe, edebiyattan yazın dünyasına uzanan bu keyifli sohbete okul öğrencilerinin yanı sıra, başka okullardan öğretmenleriyle etkinliğe katılan öğrencilerin ilgisi görülmeye değerdi. İki bölüm halinde yapılan söyleşinin ikinci bölümünde öğrenciler sorularıyla söyleşinin aktif katılımcıları oldular.

Arayıcı ailesinin bağışlarıyla yapılan okul, düzenlemiş olduğu bu özel etkinlikte de Arayıcı ailesi tarafından yalnız bırakılmadı. Ömer Arayıcı'nın teşrif ettiği söyleşiye; Okul Aile Birliği, branş öğretmenleri, okul rehberlik birimi ve başka okullardan misafir öğretmenler etkinliğe katılım gösterdi.

Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Laser Fidan'ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen söyleşi 90 dakika sürdü. Etkinliğin sonunda yazar Mevsim Yenice’ye çiçek takdim eden Ömer Arayıcı bu güzel etkinlikte buluşmalarından memnuniyetini dileri getirdi. Katılımlarından dolayı yazara bir plaket takdim eden Yıldız-Ahmet Arayıcı Anadolu Lisesi müdiresi Asuman BÜBER; Milli Eğitim Bakanlığı'nın "okullar hayat olsun" perspektifini ilke edindiklerini, bu kapsamda öğrencilerin gelişimini bütünsel bir yaklaşımla planladıklarını ve bu yöndeki çalışmalarını güçlendirerek sürdürme kararlılığında olduklarını belirtti.

İlçemizde geçen yıl eğitim-öğretim faaliyetine başlayan Yıldız-Ahmet Arayıcı Anadolu Lisesi, kurum müdiresi Asuman BÜBER’in vizyoner duruşuyla, ilçemizin parlayan yıldızlarından biri olduğunu gösterdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2019, 00:18

Aytekin Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17