Şehit Burak Cantürk’e Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden anma töreni.

Şehit Burak Cantürk'e anlamlı anma.

Şehit Burak Cantürk’e Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden anma töreni.

Kartal’daki Vali Erol Çakır Çok Programlı Anadolu Lisesi’ne 15 Temmuz şehitlerimizden Burak CANTÜRK’ün adı verilmişti. Bu vesileyle Burak CANTÜRK’Ü ve başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi anmak için bir program düzenlendi.

Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün uhdesinde düzenlenen programa İstanbul Milletvekili Hulusi ŞENTÜRK, Kartal Kaymakamı Cemil AKSAK, Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza AKA, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nurullah Sakin GÜZEL, siyasi parti temsilcileri, sendika temsilcileri, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, okul müdürleri, çok sayıda davetlinin yanı sıra şehit ailesi ve yakınları katıldı. 

Kuran tilaveti ve dua ile başlayan programda özellikle Şehit Burak CANTÜRK’ün hayatını konu alan gösterim sırasında duygusal anlar yaşandı. Şehit Burak Cantürk Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Murat FIRAT yaptığı konuşmada: “Şehit Burak Cantürk’ün isminin okulumuzda yaşayacak olmasından dolayı çok mutluyuz. Okulun isim değişikliğine vesile olan Sayın Kaymakamımız Cemil AKSAK’a ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ali Rıza AKA’ya çok teşekkür ediyorum.” dedi. Ayrıca okul yönetimi Burak CANTÜRK ismini ve 15 Temmuz Şehitlerimizi hafızalarda hep taze tutmak için okul girişine iki adet vefa köşesi hazırladı. Burak Cantürk’e ve 15 Temmuz Şehitlerine ait köşelerin açılışını protokol üyeleri ve şehit yakınları beraber yaptı. 

Program sonunda okul bahçesinde tüm davetlilere yemek ikram edildi.

Burak Cantürk kimdir?

Aslen Erzincanlı olan Burak Cantürk, Balıkesir Üniversitesi İşletme bölümü 3. Sınıf öğrencisiydi. 15 Temmuz gecesi Çengelköy’de oturduğu evinden, babası ve küçük kardeşi ile darbecilere direnmek için sokağa çıktı. Darbecilerin açtığı ateş sonucu tek kurşunla sırtından vuruldu ve olay yerinde hayatını kaybetti.

“Babam gaziydi, oğluma da şehitlik nasip oldu.” diyen Burak Cantürk’ün babası Elyasa Cantürk, acılarının büyük olduğu ama oğullarıyla gurur duyduklarını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2017, 01:11

Aytekin Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17