Neden  bu zulüm ?

Neden bu haksızlık ? Neden bu vahşilik ? Neden bu İslamafobi ? Neden bu Müslüman düşmanlığı? ve neden, neden…

Şimdi bir "Ey Avrupa!" çekesim geldi ya da "Ey Batı!" en iyisi "Ey zalimler!" desem yerinde olur. Bu dünya öyle karmaşık bir yer ki insan gözünün önünde yabancıların hepsi düşman ama perde arkasında bir aralayıp bakarsanız hepsi İstanbul’da 5 çayının hesabında.

Ecdad yüzyıllardır onların topraklarını adaletle hükmetmiş onlar ise bizlere yapmadıklarını bırakmamış. Bunlar o kadar alçaldılar ki 16 yaşında Filistinli Fatma kardeşimize uçaklarından 20 kurşun sıktılar. 20 tane utanç, 20 tane alçaklık ifade eden kurşun. Peki akıllarda soru şu bir bayandan, bir mümineden ne kadar korktunuz da 20 kurşun sıktınız. Yine 16 yaşında vasiyet mektubu olan bir kardeşimizi geçtiğimiz yıllarda şehit ettiler. Şimdi sormak istiyorum. Hani şu büyük devletlerin uşağı İsrail zaten şereften, haysiyetten ve biz Müslümanların uğrunda ölmeye hazır olduğumuz onurdan yoksun peki bu şanlı, şöhretli kraliyetler, süper ötesi devletlerde hiç mi yok şu insanlık.

Hani diyorlar ya "Adamlar güçlü abi ya" "Ekonomisi yıkılmaz" "Teknolojide efsaneler" İstedikleri kadar güçlü, paralı olsunlar, izzet ve şereften yoksunlarsa ne ifade eder?

  Peki bunlar gayrimüslim. Peki bu kendine Müslüman diyenler nerede ? Altın klozetlerde oturan büyük (!) krallar nerede?

İslam ülkelerinde Türkiyelerin sayısı artmadıkça, sadece kendine Müslüman sayısı artar. Onu da Rabbim kabul eder mi acaba?

Velhasıl kelam, bize bu ülkeye yeni ve dinamik bir nesil lazım ki gelsin temelini kanla sulamış bu yapıyı kat üzerine kat çıkarsın. Bu nesil sanmayın sadece bu ülkeye yarar sağlayacak. Bu nesil dünyaya insanlığı gösterecek. Ama Rabbime inanıyorum ki kitaplara konu olmuş, uğrunda yazılar kaleme alınmış nesil gelecek. İnşAllah ben de bu neslin bir neferi olmak isterim. Bence artık gençlerin önünün açılması ve onların da çalışması gerekir..

Bu yazım geçtiğimiz günlerde Kudüs'te şehit olmuş Fatma kardeşimiz için ve dünyada zulüme maruz kalmış bütün kardeşlerimiz içindir..

Sevgi ve saygılarımla,

Muhammed Taha Salman

YORUM EKLE

banner13

banner17