banner36

Fıransız Türkiye'de neden Müslüman oldu?

banner9

Fransa'dan başlattığı yürüyüşe Hendek'te ara veren Fransız Anthony Dupas, ilçe müftülüğünde düzenlenen ihtida merasiminde Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

Fıransız Türkiye'de neden Müslüman oldu?
banner10

İlçe Müftülüğünde düzenlenen ihtida töreninde konuşan İlçe Müftüsü Abdurrahman Şahin, Dupas'ın İslamiyet'i seçerek müslüman olmasının kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

"Kardeşimizi bu kararından dolayı tebrik ediyorum" diyen Şahin, "Allah'ın gösterdiği doğru yolda yaşamasını arzuluyorum. Öbür alemde Müslümanlarla birlikte cennette olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

Fransız Dupas ise Avrupa üzerinden yürüyerek geldiği Türkiye'de insanların kendisine çok yardımcı olduğunu, Türk insanının sevecenliği ve samimiyetini diğer ülkelerde görmediğini anlattı.

Yolculuğu sırasında hiçbir korku ve endişe taşımadığını vurgulayan Dupas, "Eğer bu yolculuk esnasında başıma bir şey gelirse bunun olması gerektiğini, ölürsem de ölmem gerektiğine inanıyorum. Hedefim, Türkiye'de önce Şanlıurfa'yı görmek, oradan da Suudi Arabistan'a giderek hac yapmak" ifadesini kullandı.

Dupas, daha sonra İlçe Müftüsü Şahin ve şahitler huzurunda Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

Şahin, "Süleyman" ismini alan Dupas'a resmi ihtida belgesi verdi, İngilizce Kuran'ı Kerim hediye etti.

kaynak; habervaktim

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2014, 23:57

Aytekin Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17