banner36

Gazeteci Murat Barış'ın ''Anı Yaşamak'' İsimli Kitabı Çıktı

banner9

Gazeteci Murat Barış'ın kaleme aldığı Sokak Kitapları Yayınları'ndan çıkan ''Anı Yaşamak'' online kitap sitelerinde ve seçkin kitapçıların raflarında yerini aldı.

Gazeteci Murat Barış'ın ''Anı Yaşamak'' İsimli Kitabı Çıktı
banner10

Yaşam tarzını ve hayata bakış açısını ''Anı Yaşamak'' isimli kitabına yansıtan yazar Murat Barış; Sayfalara serpiştirilen aforizmalardan çıkarılacak sonucun ve yapılması gerekenin ''Anı Yaşamak'' olduğunu ifade ediyor. 
Yazar kitabıyla ilgili yaptığı açıklamasında; ''Kim garanti edebilir ki yarını. Severken, alırken, seçerken, kendi duygularımla karar veririz.     Ne zaman birilerine yaşadıklarımızı anlatsak, gelen cevaplar karşısında karmaşık duygular içerisen girer, o an'ın muhteşem özelliğini yitiririz.    Anı Yaşamak demek ''ben aklıma eseni yaparım'' demek değildir. Hayatın varlığını hissetmektir. 

   Yürürken, koşarken, otururken hayatı hissetmeli an'ın doyumsuzluğunu yaşamalıyız.   Öyle anlar gelir çatar ki yapacak birşey olmaz. Sadece ona ayak uydurmanız ve o andan zevk almanız gerekir.   Anı yaşamak farkındalıktır. Anı yaşamak mutluluğun anahtarıdır.

   Yaşamak; cesaret, paylaşmak, sevgi, özgüven, kararlılık ister.

   Hayat; aldığımız nefeslerin değil, nefesimizi kesen anların toplamıdır.

   Düşüncelerinizi ertelemeyin, sevginizi esirgemeyin. 

   An'ın hafifliğinde zamanı kelebekler gibi dolu dolu yaşayın'' dedi.   

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2013, 21:39

Aytekin Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17