banner38

Nizamettin Zorgül Cevap ve Düzeltme metni

Nizamettin Zorgül Cevap ve Düzeltme metni
banner41

T.C. İstanbul Anadolu Hakimliği 4. Sulh Ceza Hakimliği, Değişik iş no. 2017/ 3672 D.iş Kararı ile Nizamettin Zorgül'ün Kartal 23. Noterliğince Cevap ve Düzeltme metnini yayınlamamıza karar vermiştir.

CEVAP VE DÜZELTME METNİ


1-İlçem Gazetesi internet sitesinde, “Belediyecinin Mal Varlığı Göz Kamaştırıyor!” başlığıyla müvekkilimiz Nizamettin Zorgül aleyhine haber yapmış olup, söz konusu haber belirtilen sitede yayınlanmaya devam etmektedir.


2-Muhatap Gazete tarafından “Belediyecinin Mal Varlığı Göz Kamaştırıyor!” başlığıyla verilen haber, görünürde kamuoyunu bilgilendirmek maksadıyla yapılıyormuş gibi gösterilmesine rağmen muhatap gazete, söz konusu haber ile esasen basın özgürlüğünü kişisel hırs ve kin duygusunu tatmin etmek için kullanmış olup, muhatap İlçem Gazetesinin bu tavrı aynı zamanda yargıyı etkileme suçu kapsamına girmektedir.


3-Öncelikle belirtmek isteriz ki, bir takım kişilerce Kartal Belediyesinin adı kullanılarak yapılmak istenen kötü niyetli girişim ve eylemlerin bilgisinin müvekkilimiz Nizamettin Zorgül’e ve onun aktarmasıyla Kartal Belediye Başkanlığına intikalinden sonra, Kartal Belediye Başkanlığınca olay derhal ADLİ MAKAMLARA ve teftiş kuruluna İHBAR edilmiş olup ve fakat bu çok önemli bilgi muhatap gazete tarafından kamuoyuna bilinçli olarak aktarılmamıştır. Dolayısıyla kamuoyuna doğru ve objektif bilgilendirme sorumluğunu yerine getirmediği gibi bu bilgi ve gerçekliğin tam tersi yönde kamuoyunda Kartal Belediyesi ve Belediye Şirket yöneticisi müvekkilimiz Nizamettin Zorgül aleyhine olumsuz algı yaratma gayretine girişmiştir.


4-Müvekkilimiz Nizamettin Zorgül, 2014 yılından itibaren Kartal Belediyesinin iştiraki olan Karyapsan A.Ş. nin yönetim kurulu başkanıdır. Bir belediye iştiraki olan Karyapsan A.Ş. yöneticisi sıfatıyla, kamunun menfaatini koruma ve gözetmeyi birinci önceliği olarak görmüştür. Soruşturma dosyasında yer alan ifade tutanaklarında ki beyanında belirttiği gibi gerek mal varlığı, gerekse aylık geliri ile ilgili olarak kamuoyundan saklanacak hiçbir şeyi bulunmamaktadır. Bu güne kadar emeği ve alın teri ile kazandığı ve edindiği mal varlığı bilgisini de kamuoyu ile paylaşmakta hiçbir sakınca görmemektedir. Ancak müvekkilimizin şahsi mal varlığının kamuoyunda açıklanmasında kamunun ne gibi bir menfaati olduğu sorusun da muhatap İlçem Gazetesi tarafından cevaplandırılması gerekmektedir. İlçem Gazetesi’nin tüm bu kötü niyetli tavrına rağmen yine de kamuoyunun gündemine taşınmış olması sebebiyle kamuoyuna müvekkilimizin mal varlığı ile ilgili şu kısa bilgilendirmeyi yapmak istiyoruz. Müvekkilimiz Nizamettin Zorgül, yukarıda ifade ettiğimiz üzere 2014 yılında Kartal Belediyesi iştiraki olan Karyapsan A.Ş.’nin yönetim kurulu başkanlığı ve genel müdürlüğü görevine getirilmiş olup, 2014 yılından sonra müvekkilimizin mal varlığında hiçbir değişiklik olmamıştır. Hatta daha geriye giderek müvekkilimizin mal varlığının 2009 yılından sonra tam tersine azaldığını ifade etmek isteriz.
Habere konu edilen olayın halen yargılama süreci devam eden bir olay olduğu ve yargılama sonucunun ve yüce Türk Adaletinin vereceği kararın beklenmesi gerektiği halde olayla hiçbir ilgisi olmayan müvekkilimizin hakkında böyle bir başlıkla haber yapılmasının gerekçesi İlçem Gazetesi tarafından açıklanması gerekmektedir. İfade etmek isteriz ki, muhatap İlçem Gazetesi yargılama sürecini beklemeden, soruşturma aşamasında müvekkilimiz tarafından verilen sadece belli kısımlarını seçip haber yapmakla, soruşturma sürecini fırsata çevirerek esasen müvekkilimiz üzerinden Kartal Belediyesi aleyhine kamuoyunda yanlış algı oluşturma gayretine girimiştir. Muhatap İlçem Gazetesi’nin etik gazetecilik ilkelerinden uzak bu tavrını kamuoyunun bilgisine ve takdirlerine saygılarımızla arz ederiz.
Nizamettin Zorgül vekili Av. Perihan Sevim

Not; Gazetemiz Nizamettin Zorgül'ün da dahili olduğu ve halen devam eden mahkemesini yakından izleyip gelişmelerle kamuoyunu aydınlatacaktır.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2017, 12:34

Aytekin Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner27

banner17