Hüsnü Süslü Muhtarları ziyaret etti.

CHP’li Süslü’den Muhtarlara Teşekkür Turu.

Hüsnü Süslü Muhtarları ziyaret etti.

CHP PM Üyesi Hüsnü Süslü: “Hayır daha bitmedi diyoruz. Halk oylamasına şaibeyi bulaştıran evet veya hayır oyunu kullanan vatandaşlar değil, şaibeyi bulaştıran Yüksek Seçim Kuruludur”

 

CHP Parti Meclisi Üyesi Doç. Dr. Hüsnü Süslü Referandum öncesi muhtarları, esnafları, dernekleri ve STK’ları ziyaret etmiş ve 16 Nisan’da Halkoyuna sunulan Anayasa değişikliği ile ilgili vatandaşların neden HAYIR demesi gerektiğini anlatmıştı. CHP’li Süslü Referandum sonrası da ziyaretlerini sürdürüyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun referandum sonrası CHP’lileri muhtarlara, derneklere ve STK'lara teşekkür turu yaparak durum değerlendirmelerinin yapılmasını istemişti. Bu kapsam da CHP PM Üyesi Hüsnü Süslü ziyaretlerine Kartal İlçesinin Muhtarları ile devam ediyor.

 

CHP PM Üyesi Hüsnü Süslü halk oylamasında “hayır” ve iradesinin kazandığını savunarak ziyaretlerinde şunlara değindi; “Referandum boyunca bizden desteğini esirgemeyen bizlerle beraber tek adam rejimine karşı mücadele eden STK'lar, Dernek’ler ve Muhtarlarımızla buluşmaya devam ediyoruz. Tüm dünya da biliyor ve herkes de biliyor ki Hayır ve iradesi kazanmıştır. Hayır daha bitmedi diyoruz. Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla sahada hayır için buluştuğumuz herkesle tekrar buluşuyoruz. Tüm CHP’liler bu ziyaretlerimizi Türkiye'nin her yerinde devam ediyorlar. Bilindiği gibi mevcut iktidarın tüm baskılarına rağmen ve eşit olmayan koşullarda bir referandum gerçekleştirdik. Yer gök evet pankartlarıyla doluydu, hayır pankartları görülmüyordu. CHP ve diğer HAYIR blokları olarak demokrasiye sahip çıkmak için elimizden gelen çabayı sarf ettik. Bu sistemin yanlış olduğu için “Hayır”oyu ile tercih edilmesi gerektiğini vatandaşlarımıza anlatmıştık. Tabi CHP olarak sadece hayır oyu kullananların hakkını değil, Evet oyu kullananların da hakkını savunmak için mücadele ediyoruz, çünkü halk oylamasına şaibeyi bulaştıran evet veya hayır oyunu kullanan vatandaşlar değil. Şaibeyi bulaştıran Yüksek Seçim Kuruludur, Yasalara aykırı açıkça bir takım kararlar almışlardır, itiraz ettiğimiz budur. Bunları halkımıza ve özellikle Muhtarlarımıza, STK temsilcilerimize ve Derneklerimizin temsilcilerine anlatmak ve anlattırmakdır amacımız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2017, 23:17

Aytekin Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17