Erdal Kıskanç "Hiç bir güç odağına boyun eğmedim!"

CHP Kartal İlçe Başkanı Erdal Kıskanç beklenen adaylık konuşmasını gerçekleştirdi.

Erdal Kıskanç "Hiç bir güç odağına boyun eğmedim!"

CHP Kartal İlçe Başkanı Erdal Kıskanç, İlçe başkanlığına yeniden aday olduğunu coşkulu kalabalık önünde CHP Kartal İlçe binasında açıkladı.

Kıskanç'ın konuşmasından önce katılımcılar sinevizyon görüntüsünü izlediler.

Daha sonra kürsüye anons edilen Kıskanç, “Ben de bu çerçevede görevimi yapmaya özen gösterdim. Elbette eksiklerimiz olmuştur. İstemeyerekte olsa yanlışlarım da olmuştur. Zaman zaman üzdüğüm arkadaşlarım da mutlaka olmuştur. Ancak bilinmesini isterim ki daha iyi bir iş çıkarmak ve partimizin başarısını yükseltmek için hedefiyle bu eksiklikler ve yanlışlıklar olmuştur” dedi

Hiç bir güç odağına boyun eğmedim

Konuşmasında bazı göndermelerde de bulunan Kıskanç “Bizler de tüzük kuralları içerisinde yönetmeye çalıştık. Ben de tüzüğün bana verdiği yetkiyi en doğru şekilde kullanmaya özen gösterdim. Demokrasinin temel koşulunun örgütlü toplum ve belirleyen özgürlüğü olduğu bilinciyle hareket etmeye çalıştım. Hiçbir güç odağına ve kişi egemenliğine boyun eğmedim. Örgütümüzün başını hep dik tutarak görev yapmaya çalıştım. Şimdi alnım açık başım dik ruhum huzurlu örgütüme  tam güvenle karşınızdayım”

 

İŞTE KISKANÇ’IN KONUŞMASININ TAM METNİ
Son 15 yıl da laik demokratik cumhuriyetimizin yaşadığı tahribatı tüm örgütümüz çok iyi bilmektedir. Aslında bunu tahribat olarak görmek yetersiz kalıyor. Cumhuriyetimizin temelini sarsmış durumdalar. Başta eğitim olmak üzere cumhuriyetimizin her hurumu gerici, yobaz ve faşist uygulamalarla laik Cumhuriyet karşıtı şekilde işgal etmiş durumdalar.

İşgalciler bir taraftan halkı ve toplumu bu uygulamalarla alıştırmaya çalıştırıyorlar. Diğer taraftan faşizan uygulamalarla yıkım faaliyetlerini sürdürmektedirler. Ülkeyi yönettiklerini iddia edenler çeşitli kamuflajlarla emperyalist ağa babalarının cumhuriyetimizi parçalama, yok etme ve bölmek için ciddi görev yapmaktadırlar.

Sızdırılan Wikileaks belgeleri halkımızı ve gelişmekte olan diğer ülkelere halklarını planları ve hedefleri açısından test edip alıştırmaya çalışmaktadırlar.


Yine  bu belgelerde ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Kuvayi Milliye ruhu ile kurulmuş olan Cumhuriyetimizin çok sağlam temeller üzerinde olduğunu belirtiyorlar. Parlamenter sistemin kuvvetler ayrılığının ve yargının Atatürk’ün kurduğu ve yakın zamanda AKP iktidarına kadar gözümüz gibi koruduğumuz ordunun varlığı emperyalist emeller önünde bölüp parçalayıp yok etmek ve istedikleri gibi yönetmelerine engel olduğunu hepimiz biliyor görüyoruz. Aynı raporda dönemin CİA Türkiye temsilcisi ABD’nin çıkarları için tek çözümün Türkiye’de başkanlık sistemine geçilmesi gerektiğini söylemiştir. 15 yıl ülkeyi yöneten emperyalist uygulamalar bu senaryonun figüranları olarak sahtekarlık ve haksızlıklarla dolu bir sürecin sonunda hukuksuz bir şekilde bir referandum kılıfı ile başkanlık sistemini yasallaştırdılar.

Ne yazık ki üzülerek görüyoruz ki bir kısım partilerimiz de hatta üst kademelerde görev yapmış büyüklerimizde başkanlığa da mesafeli değiller.  Genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu sürecin başından beri doğru teşhis koymuştur ve de yoğun mücadele vermiştir.

Bu mücadelede Kartal örgütü olarak hep yanında olduk yanında olmaya da devam edeceğiz.
Şimdi önümüzdeki yegane görev şudur  genel başkanımız 2019 seçimlerinde yeniden parlamenter demokratik sisteme dönüş hedefi koymuştur. Bu hedef için geniş bir toplumsal uzlaşma ihtiyaç vardır.

Referandumda Hayır Bloku’nu canlı diri ve dayanışmacı bir biçimde genişletmek gerekmektedir. Görev yaptığım sürece içerisinde partimizin programına bağlı olarak uygulama politikalarına genel başkanımızın talimatlarına tüzük çerçevesinde yöneticilik ve başkanlık yapmaya özen gösterdim. Biliyorsunuz sosyal demokrat partililer örgütü program ve kadro partileridir.

Ben de bu çerçevede görevimi yapmaya özen gösterdim. Elbette eksiklerimiz olmuştur. İstemeyerekte olsa yanlışlarım da olmuştur. Zaman zaman üzdüğüm arkadaşlarım da mutlaka olmuştur. Ancak bilinmesini isterim ki daha iyi bir iş çıkarmak ve partimizin başarısını yükseltmek için hedefiyle bu eksiklikler ve yanlışlıklar olmuştur.


Görev sürem boyunca 3 önemli seçim yaşadım. 7 Haziran, 1 Kasım ve 16 Nisan referandum sürecini hep beraber yaşadık. İftiharla söylemek istiyorum; her 3 seçimde partimizin başarı ortalaması hem İstanbul hem de Türkiye ortalamasının üzerindedir.

Ayrıca Kartal ölçeğinde önceki seçimleri kıyasla daha başarılı sonuçlar almış bulunmaktayız. Bu da hepimizi mutlu etmektedir. Bu seçimlerde büyük bir görev  ve sorumluluk içerisinde seçmenin verdiği oylara hep birlikte sahip çıkmışız. İlçe seçim kurullarında ve okullarda her hangi bir eksiklik yaşamamıştır. Görev sürem boyunca bu ciddi ve yoğun desteğiniz için teşekkür ediyorum. Bütün örgütünü kutluyorum. Örgütümüzü yürekten alkışlıyorum. Örgütümüzün bu yoğun ve diri desteği bizim için de ciddi bir enerji kaynağı olmuştur. Partimizin yönetim anlayışı hiyerarşik yapısı ve yönetim biçimi tüzüğümüz ile şekillenmiştir.

Bizler de tüzük kuralları içerisinde yönetmeye çalıştık. Ben de tüzüğün bana verdiği yetkiyi en doğru şekilde kullanmaya özen gösterdim. Demokrasinin temel koşulunun örgütlü toplum ve belirleyen özgürlüğü olduğu bilinciyle hareket etmeye çalıştım.

Hiçbir güç odağına ve kişi egemenliğine boyun eğmedim. Örgütümüzün başını hep dik tutarak görev yapmaya çalıştım. Şimdi alnım açık başım dik ruhum huzurlu örgütüme  tam güvenle karşınızdayım.


Görev sürem boyunca önemli bir tecrübe edilmiş durumdayım. Şimdiönünümüzde temel görev sevgili genel başkanımızın önümüzde koyduğu 2019 seçimlerine kilitlenerek gerek Kartal’da gerek İstanbul’da seçimlerde başarılı sonuçlar elde etmektir.  Ülkemizi yeniden parlamenter demokratik sisteme yeniden Cumhuriyet yeniden Kurtuluş yeniden Kuvayi Milliye yeniden devrimler yeniden özgürlük yeniden Atatürk için partimizi iktidara taşımak için canla başla çalışma zamanı.


İşte bunun için yeniden adayım huzurlarınızdayım. Kendimi anamın kucağı gibi sıcak ve huzurlu gördüğüm Cumhuriyet Halk Partisi’nin büyük ailesine Kartal örgütünün yürekli sinesine emanet ediyorum. Desteğinizle başaracağımıza yürekten inanıyorum. Yaşasın Cumhuriyet! Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi!"Diyerek sözlerini sonlandırdı.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2017, 02:11

Aytekin Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17