CHP’li Başkanın makam aracı servis aracı mı oldu?

Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz’ün makam aracının, her gün özel koleje taşıdığı şanslı çocuk kim?

CHP’li Başkanın makam aracı servis aracı mı oldu?

Geçtiğimiz günlerde Kartal Belediyesi Meclis Başkan vekili Ali Ekber Şahin’in makam aracını altından alan Kartal Belediye Başkanı, kendi makam aracını servis aracı mı yaptı?


Gazetemize Whatsaap ihbar hattından gelen video merak uyandırdı.


Yakacık’ta özel bir kolejin önünde videoyu çeken ve gönderen duyarlı vatandaşımız “Bizlerin vergileriyle alınan kamu aracı her gün nasıl oluyor da servis aracı gibi öğrenci taşıyor? Bu ayrıcalık neden ve kime yapılıyor?” dedi.


İLGİLİ HABERİMİZ :

Hacizlik Karyapsan S.O.S veriyor!

Mehmet Ali Büklü'nün yaptığı Karyapsan battı batıyor!

16 Mayıs 2014 Cuma 11:14
Hacizlik Karyapsan S.O.S veriyor!

Laflarıyla değil icraatlarıyla HALKÇI BAŞKAN olan rahmetli Büklü, Karyapsan, Kartursaş, Kartansaş şirketlerini kurarak Kartal için çok önemli hizmetler yapmıştı. Büklü'nün kıymetini bilmeyen Kartal onun gibi bir belediye başkanını bir daha göremedi.

KARYAPSAN S.O.S. veriyor!
 

Kartal Belediye meclisinde Mayıs ayında konuşan meclis üyesi Avukat Muhammer Bektaş çok çarpıcı iddialarda bulundu. Bektaş "Karyapsan neden 10 milyonluk sermaye arttırımı yapıyor? Bu arttırım yeni işler yapmak için mi yapılıyor? Hayır arkadaşlar! Neden Yapılıyor biliyormusunuz? Bankalar kredi vermediği için. 300 bin lira civarında doğalgaz borcundan dolayı, doğalgazı kesilmiştir. İşçilerin paraları aylardır ödenemediği için. Dayak yiyerek kovulan işçilerin kıdem tazminatlarını ödemediği için. İcra takiplerinden kurtulmak için. Ayın 10'una söz verilmiş Nevşehir'de ki otelde ki işçilerin maaşları ödenmemiş hala. Bunların paralarını ödemek için. İcra dairelerinin araçlarına tamamına konulan hacizleri kaldırmak için. bu sermaye arttırımına gidiliyor. Belediye Karyapsan'a 2,5 milyon para aktarması gerekiyor bunun için borç alınıyor.

İşçi dövülerek kovuldu!
 

Arkadaşlar müzmin bir borç batağına doğru gidiyoruz. Kartal Belediyesi borç alarak borç kapatan bir mali yapıya girmiştir. İşçi maaşını alamadığı için bankadan kredi almaya gidiyor. Banka nerede çalışıyorsun? İşçi Karyapsan diyince, sana kredi veremeyiz çünkü senin maaşların ödenmiyor . Nasıl sana kredi verelim? diyor. Karyapsan asfalt üreterek para kazanacakya! Arkadaşlar asfal üretecek personel daya atılarak işten atıldı. Nasıl üretim yapacaksınız? Onun için arkadaşlar böyle bir yönetim tarzıyla belediye yönetilemez. Bunun için sayın başkan şirketin iyi yönetilemediğini anladı ve yönetimini komple değiştirdi." diyerek sözlerini sonlandırdı.

Belediye başkanın araçları hacizlik!

Kartal Belediye başkanı Altınok Öz'ün bir değil 3 tane bir birinden lüks ve pahalı makam aracı var. Araçlar Karyapsan şirketi üzerine kayıtlı olduğu için hacizlik. Seçim öncesi başkan içinde iken trafik polislerinin aracı durdurup haciz etmek istedikleri iddiaları ise halen siyasi kulislerde konuşulmakta. İşçiler aylarca maaşlarını alamazlarken, Kartal Belediyesi borç üstüne borç batağına girerken 3 makam aracı kamuoyunda hayretlerle karşılanmakta.


Ne otelmiş!
 

Karyapsan şirketinde 130 çalışan olduğu ve bunların 40'nın Nevşehir otelinde çalıştığı belirtiliyor. Nevşehir'de ki otelde çalışan yaklaşık kırk personelin maaşları Karyapsan şirketi üzerinden ödenmekte. Kartal'a yüzlerce kilometre uzakta olan otelin Kartal'a zararından başka ne faydası olduğu halen anlaşılabilmiş değil. 40 personel ikişer bin maaş alsalar. Yemek ve SSK primleri ile beraber ayda minimum 100 bin lira, yılda 1 milyon 2 yüz bin lira, 5 yılda ise 6 milyon lira ile borç batağında ve hacizlik olan Kartal Belediyesine kambur oluşturmakta.

Ötekileştirildik!
Meydanlarda bilboardlarda belediye başkanının 'ötekisi olmayan Kartal!' sloganı yazmakta. Karyapsan şirketinde çalışan yaklaşık 17 personel "ÖTEKİLEŞTİRİLDİK! 3 ayı geçti maaşlarımızı alamıyoruz" diyerek iş bırakma kararı aldılar. Plent sorumlusu, asfalt üreticileri, tanker şoförleri, muhasebeci ve güvenlikten oluşan 17 personel iş bırakınca Karyapsan asfaltı kim üretecek! durumuna düştü.


Düzelir inşallah!
Kartal belediyesi Karyapsan şirketini ve diğer şirketlerini borç ve haciz batağından kurtarmak için, işçilerin aylardır almadığı maaşlarını ödemek için yeni yatırımlar ve yeni sanat eserleri (heykeller) üretmek için 18 milyon 600 bin lira meclisten borç yetkisi aldı. Umulur ki Kartal'ın paraları israf yapılmadan, gerekli kısıtlamalara gidilerek seneye bir daha borç alınmadan güzelce yönetilir.

Gelecek icraatlara gebe. Yaşayıp göreceğiz...

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2017, 00:48

Aytekin Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17