29 Nisan 2018 Pazar 00:37

Son bir haftadır Kartal kamuyunun gündemini CHP'li Belediye Başkanı Altınok Öz'ün yaptığı ve söylediği akıl almaz konular meşgul ediyor.

Kartalspor eski başkan ve yönetimlerini çalmak ve nemalanma ile itham eden Öz, Cami dernek başkanından intikam mı alıyor? Seçim arefesinde Öz'ün eylemleri mensubu olduğu CHP'sine de zarar veriyor.

Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, Kasım 2016 yılında bir törende basının ve kameraların önünde şok sözler kullanmış, duyanlar pes artık! demişlerdi. Gazetemiz haberi videosunu yayımlayarak, Altınok Öz Meydan okudu! Öz “O Cami'yi yaptırmayacağım! Kur-an Kursunu yaptırmayacağım“ dedi. Diye duyurmuştu.

Kartal Belediye başkanının Soğanlık Merkez Camisini tüm engellemelerine rağmen, Cami Dernek Başkanı Ali Öcal'ın çabalarıyla yapımına başlandı.

BU NASIL KİN NASIL İNTİKAM

Cami Dernek Başkanı Ali Öcal sosyal medya hesabından öyle bir paylaşımda bulundu ki, okuyanlar adeta şok oldular. İşte Öcal'ın o yorumu;

SAYIN CHPLİ KARTAL BELEDİYE BAŞKANI BEN BURANIN KIRALIYIM HORUZUYUM
SANA CAMİ YAPTIRMAM SANA ÇİVİ ÇAKDIRTMAM DEDİN BENİM PLANIMI BOZDUN BUNUN HESABINI SORACAM DEDİN, VE DEDİĞİNİ YAPTIN 143OOO + 3758 TL CAMİ YAPTIRMA CEZASI OLARAK HESABINI SORUP HINCINI İNTİKAMINI ALDIN SOĞANLIKTA YÜZLERCE CEZA KESİLECEK İMARA UYMAYAN BİNA VARKEN NEDEN YALNIZ BENİ SEÇTİN DURUP DURURKEN 50 YIL ÖNCE YAPILAN BENİM BİNAMI İNCELEMEYE ALIP CEZA KESTİRMEN YETMEDİ BİNAMDA OTURAN 15 AİLENİN SUYUNU... KESMEYE EKİP GÖNDERDİN DOĞAL GAZ VE ELETRİK SIRADA SENİN ADALETİN BUMU BU ZULÜM BASKI DEĞİL DE NEDİR BU NASIL KİN NASIL İNTİKAM HIRS ALMAK SANA YAKIŞIYORMU CAMİLERİ GEÇMİŞTE AHIR YAPAN DİN DÜŞMANI CAMİ DÜŞMANI CHP ZİHNİYETİNİ KARTALDA YENİDEN HORTLATTIN BRAVO KARTALI TAŞLARLA PUTLARLA HEYKEL İLE DOLDURDUN İSLAMİYETTEN ÖNCEKİ ÇAĞA GÖTÜRÜP PUTLARA TAPAN MEKKE MÜŞRİKLERİNİNDEN GERİ KALMADIN HALKIN PARASINI UCUBE TAŞLARA HARCADIN. 


BIRAKIN HİZMETİ İNANANLARA CAMİ DERNEKLERİNE BASKI VE ZULUM YAPMAKTA CEZALAR YAĞDIRMAKLA KALMAYIP DERNEK BAŞKANI OLARAK BENİM EVİMİ İŞYERİMİ MÜHÜRLETİP YIKMAYA KALKTIN İNTİKAM ALMAYA BAŞLADIN ENCÜMEN KARARLARI ÇIKARTIP ELETRİĞİMİ SUYUMU DOĞAL GAZIMI KESMEYE ELAMAN GÖNDERE BİLMEKTE SAKINCA GÖRMÜYORSUN.


BELEDİYE BÜTÇESİNİ ÇARCUR EDİP HEYKEL YAPMAYA PARA BULAMAYINCADA ALİ ÖCALA CEZA KESİP HEYKELLERE FİNANSMAN TEMİN ETMEKTESİN EY KRAL BENİM DİYEN BAŞKAN BU DÜNYA HİÇ BİR KRALA ZALİME KALMADIĞI GİBİ SANADA KALMIYACAKTIR BENİM EVİMDE
MALIMDA CANIMDA CAMİYE FEDA OLSUN.


ŞUNU İYİ BİLKİ BU CAMİNİN YAPILMASINI ENGELLEMİYECEK BENİ DURDURAMIYACAKSIN
BU UĞURDA ÖLÜMÜ BİLE GÖZE ALDIM. EVİMİ DE İŞ YERİMİDE GÖZDEN ÇIKARDIM ÇOK ŞÜKÜR KÖYÜMDE GİDECEK SIĞINACAK 3 KATLI EVİMDE ÇİFLİĞİM ARAZİMDE VAR." Diye paylaştı.

İşte konu ile ilgili çıkan haberler;

Altınok Öz Meydan okudu! Öz “O Cami'yi yaptırmayacağım! Kur-an Kursunu yaptırmayacağım“ dedi.

CHP'li Belediye Başkanı Altınok Öz'den Soğanlık halkını ve Cami Cemaatini üzecek şok sözler.

16 Kasım 2016 Çarşamba 01:26
Kartal'da ikinci defa seçilmenin verdiği kompleksle öz güveni adeta tavan yapan CHP'li Belediye başkanı Altınok Öz, İktidar partisi'ne ve İBB'ne meydan okudu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Soğanlık'a adeta değer katacak büyük bir cami ve meydan yapmaya hazırlanıyor. Buna içerleyen ve kürsüden meydan okuyan Öz "O Cami'yi yaptırmayacağım! Kur-an Kursunu, İmam'a evi yaptırmayacağım. Soğanlık Lale meydanını hak etmiyor mu?" dedi.

Soğanlık Yeni Mahalle'de 1088 ada, 5 parsellik alan üzerine kurulu 9 binanın yıkım töreninde konuşan Kartal Belediye başkanı kamuoyunda çok tartışılacak söylemlerde bulundu.


O Cami'yi yaptırmayacağım! Kur-an Kursunu yaptırmayacağım!

Başkan Altınok Öz, "Soğanlık’ta Merkez Camii çürük. O camiyi yıkalım, yıkılan cami görevine devam etsin. Yanına da prefabrik cami yapalım. Kim yaptı? Kartal Belediyesi yaptı. Siyaset dine o kadar giriyor ki cami yapılacak yeri park alanı yaptılar, park alanı olacak yeri de cami olarak değiştirdiler. Buyurun, prefabriği yıkın, oraya yapıyorsanız yapın. Dönüşüm tamam ama dönüşürken siyasete hayır diyoruz. Benim olduğum dönemde o camiyi yaptırmayacağım. 1876 yılında Haseki Sultan verem hastalığına yakalanıyor, buraya geliyor. Soğanlık'ta yani burada laleyi görüyor, saraya götürüyor. Osmanlı'da lale devrine ismini veriyor. O dönemde Hollandalı bir profesör, o has bahçedeki laleleri alıp Hollanda’ya götürüyor. Bugün Hollanda, o uçsuz bucaksız lale tarlalarıyla ülke ekonomisine milyarlarca dolar getiriyor. Lalenin çıkış yeri neresi? Kartal Soğanlık. Peki Kartal Soğanlık, bir lale meydanını hak etmiyor mu da sen oraya caminin yanında meydan dediğimiz yere Kur-an Kursu ve İmam'a ev yapmaya kalkıyorsun? Yaptırmayacağım! Bu kentin kültürüyle kimsenin oynamasına, dinle kimsenin oynamasına izin vermeyeceğim" dedi.

 

Altınok Öz'ün Nisan 2016 da Cami Dernek başkanını tehdit ettiği iddia edilmişti.
İşte o haberimiz;


Altınok Öz bana “Beni yok saydın. Seninle hesaplaşacağım!“ dedi.

22 Nisan 2016 Cuma

Altınok Öz Cami Dernek başkanı ve yönetimini neyle tehdit etti.

Altınok Öz bana 'Beni yok saydın. Seninle hesaplaşacağım!' dedi.
 

Soğanlık Merkez Camii ve Kur’an Kursu Yaptırma Derneği Başkanı Ali Öcal gazetemize yaptığı açıklamada çok çarpıcı iddialarda bulundu

"Beni yok saydın. Seninle hesaplaşacağım!"

Soğanlık Merkez Camii ve Kur’an Kursu Yaptırma Derneği Başkanı Ali Öcal "Camimiz bu gün İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkılıyor. İBB yıkım ekibiyle, zabıtasıyla, itfaiyesiyle, ambulansıyla burada çalışıyor bu gün. Bu yıkımdan sonra ki ilk işimiz 2 bin kişilik prefabrik mescit, İBB tarafından yapılacak ve şu an mevcutta hazır bulunan prefabrik te yıkılacak. Yeni Cami’nin temeli atılacak. 10.556 metre karelik bir alanı olacak. Bu alanda Camii’ye ait külliyeler, taziye evi, konferans salonu, Kur-an kursu, Lojman olacak. Atatürk Caddesi ve Manolya Caddesi tamamen battı çıktı dediğimiz yer altına alınacak. Bu iki caddenin alanları da Camii’ye dahil olacak. Büyük bir kent merkezi planlanıyor. Hem de trafik açısından bir rahatlama olacak. Yeni yapılacak Camii’nin zemininde 2 bin kişi, alt bodrumunda da 4 bin kişi namaz kılabilecek. Camii’nin avlusuyla beraber 10 bin kişiye hitap edilebilecek. Osmanlı mimarisine uygun mükemmel bir Camii yapmayı planlıyoruz. Allah nasip ederse 2019 yılında bitirilmesi planlanıyor. Bu arada şunu de geçmeden ifade edeyim bu Camii’nin bu aşamaya gelmesinin yegane başarısı ve müsebbibi ilçe başkanı Mehdi Akman’dır. Aynı zamanda Kubilay Salih Vatandaş’, Hüseyin Karakaya, Yunus Fırat Aydın, Temel Yaz Bu Camii için çok büyük destek verdiler.

"Biz belediye başkanıyla sürtüşmek ve tartışmak istemiyoruz."


Biz belediye başkanıyla sürtüşmek ve tartışmak istemiyoruz.

Belediye başkanına Cuma Namazı çıkışı nezaketen hoş geldin dedim. Onun yaptığı planın bozulmasının bütün suçlusu olarak beni görüyor. “Sen benim projemi değiştirdin. Benim planımı ve beni yok saydın. Seninle hesaplaşacağım. Hakkımı helal etmeyeceğim” diyor. Bende dedim ki “Başkan sen buranın belediye başkanısın. Buranın ihtiacını karşılayacak Camii yaptın da sana kim mani oldu. Senin yapacağın Camii 500 kişilik cemaat alıyor. Bizim yapacağımız Camii de ise 10 bin kişi namaz kılabilecek. Buna vatandaş, halk ne der? Senin vatandaşın arzusunu yerine getirmen gerekmiyor mu?” Benle tartıştı. Benden sonra da cemaatle ve arkadaşlarla tartışmış. Duyduğuma göre “Ben İBB’ye, size buraya kesinlikle bir çivi çaktırmam. Bu buna bütün gücümle engel olacağım.” Hatta mahkemeye dahi vereceğini söylemiş. Biz belediye başkanıyla sürtüşmek ve tartışmak istemiyoruz. Bizim burada ki derdimiz bağcıyı dövmek değil, üzüm yemektir. 500 kişilik-1.000 kişilik Camii buranın ihtiyacını karşılamıyor. O yüzden böyle bir girişimde bulunduk. Yoksa her hangi bir kastımız, garezimiz yada siyasi bir amacımız yoktur. Bunu buradan özellikle belirtmek istiyorum. Belediye başkanımıza da burası için yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz “ Diyerek sözlerini sonlandırdı.
 
Son Güncelleme: 29.04.2018 00:59
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner17