Belediyecinin mal varlığı göz kamaştırıyor!

İlçem Gazetesi’ne belgeler gelmeye başladı.

Belediyecinin mal varlığı göz kamaştırıyor!

Geçtiğimiz günlerde Önkollar Firmasının Kartal Belediyesi’nden bazı kişilere 1 Milyon lira verdiği iddia edilmiş ve bazı tutuklanmalar yaşanmıştı. Olayın ayrıntıları ifade tutanakları ile ortaya çıkmaya başladı.

13 Nisan 2017 tarihinde İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Yolsuzluk Büro Amirliği tarafından Karyapsan Yönetim Kurulu Başkanı Nizamettin Zorgül ile birlikte 1 mimarın eşi, bir emlakçı ve Kartal Belediyesi personeli gözaltına alınmış akabinde 2 kişi tutuklanmıştı.

Zorgül, suçlamaları kabul etmiyor!

Karyapsan Yönetim Kurulu Başkanı Nizamettin Zorgül’e Yolsuzluk Büro Amirliği tarafından iddialarla ilgili sorular sorulup cevapları istendi. Zorgül’ün kendisi hakkındaki suçlamaları kabul etmediği ifade tutanaklarında görüldü. Zorgül’ün özellikle mal varlığı ile ilgili ifade tutanaklarında verdiği cevap ise “Maşallah, nazar değmez inşallah!” dedirtti.

Belediyecinin Mal varlığı göz kamaştırıyor!

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Yolsuzluk Büro Amirliği tarafından Karyapsan Başkanı Nizamettin Zorgül’e “Kendinize ve birinci derecede yakınlarınıza ait Menkul, Gayri Menkul, Hisse senedi vb. değerli kâğıtlarınız var mıdır? Edinme şekillerini açıklayınız?” diye soruldu. Soruyu cevaplayan Zorgül “Kartal’da adresini verdiğim yerde 4 adet daire 1 dükkanım var. Yalova Armutlu’da 2 adet yazlık, Yine Yalova Armutlu’da 10 dönüm arsa var. Eşimin üzerine 1 adet Jeep 2016 Model, Kartal da 1 Tuzla’da olmak üzere 2 daire de eşimin üzerinedir” diye ifade tutanağında cevapladığı görünmekte. Yine ifade tutanağında “Edinme şekillerini açıklayınız?” sorusuna Zorgül’ün cevaplamadığı görünmekte.

Zorgül “Konuşmam mümkün değildir!”

İlçem Gazetesi olarak kamu adına, kamu görevinde bulunan Karyapsan başkanı Nizamettin Zorgül’e olay hakkında sorular sorup, cevap verdiği takdirde etik gazetecilik gereği yayınlayacağımızı belirttik. Zorgül sorulara verdiği cevapta; "Hakimlikçe sürdürülen bu yargılama sona erdiğinde, ben de kurum amirlerimizin izni doğrultusunda bir açıklama yapmak isterim. Ancak, bulunduğum görev sebebi ile izinsiz ne basına, ne kamuoyuna konuşmam mümkün değildir.


Zorgül “2009 öncesi mal varlığım şimdiki mal varlığımdan fazladır!”

Kartal Belediyesi kuruluşu olan KARYAPSAN A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak yapmam gereken görevler, şahsıma sağlanan kurumsal imkanlar ve maaşım, bu kapsamda Başkanlığımızın izni olmadan sizinle paylaşılacak bir bilgi değildir. Hakkımda belirttiğiniz gayrimenkul alımı ve diğer konularda da kanun dışı bir işlem yapmadığım açıktır. Doğru olduğunu varsaydığınız bilgileri aldığınız mercilerden sağlamasını da yapabilirsiniz. Ancak bilmelisiniz ki ülkemizde de doğru kaynaklar ile mülkiyet edinmek suç değildir. Kaldıki şahsımın ve ailemin 2009 öncesi mal varlığım şimdiki mal varlığımdan fazladır. Sorularınızın içinde geçen eşim, ne bu soruların, ne de yargının konusu değildir. Bu bilgiler aile mahremiyetidir. Aleni anlatılacak meseleler değildir.” diye cevapladı.

İlçem Gazetesi kamuoyu adına olayın takipçisi olmaya devam edecek.

Önkollar Avaji İnşaat firmasının Kartal Belediyesi yetkililerine 1 Milyon lira verme ihtiyacını neden duydu? Önkollar Avaji İnşaat firması sonradan neden şikayetçi oldu? bu soruların cevaplarını araştırıyoruz.

Bizi izlemeye devam ediniz.

Devamı gelecek...

Not; Haberde ismi geçen şahıslar ve firma yetkilileri açıklama yaparlarsa aynen gazetemizde yayımlayacağız.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2017, 12:47

Aytekin Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17