Yamalıyan Belediye Kartal!

Kartal'ın en önemli bulvarına 1 yıl sonra yama yaptılar.

Yamalıyan Belediye Kartal!
Kartal Belediyesi geçen yıl alt yapısını yapıp üst yapısını rezil bir durumda bıraktığı Kızılay Bulvarına 1 Yıl sonra yapa yapa yama yaptı!

Belediye Meclisi'ne geldi!

Kızılay Bulvarı'nın bu içler acısı hali Kartal Belediye Meclisinde muhalefet meclis üyeleri tarafından gündeme getirilip "Neden asfalt dökmüyorsunuz?" diye soruldu ve Belediye meclisinde İktidar meclis üyelerince Kızılay Bulvarı'nın asfaltlanacağı söylenmişti.


İBB'ye devredilsin!

Vatandaşlar "Kartal Belediyesi 1 yıl bu caddeye asfalt dökmedi. Ya Kızılay Bulvarında yaşayan esnaf ve halk cezalandırılıyor yada belediyenin asfaltı yok. Kartal Belediyesi Kızılay Bulvarını asfalt yapamıyorsa Ak Parti'liler İstanbul Büyükşehir Belediyesi'yle görüşüp, Kızılay Bulvarı İBB'me devredilsin." dediler.

Yağmurda Asfalt!


Öte yandan Yağmurlu havada Kızılay Bulvarına geçen gün asfalt yamalanması izleyen vatandaşlarca hayretlerle karşılandı.
İşte o haberimiz ;

Kartal Belediyesi'nden Kızılay Bulvarı rezaleti!

06 Ekim 2015 Salı 10:54

Kızılay Bulvarı'na alt yapı çalışması yapan Kartal Belediyesi, Üst yapıyı rüsva etti.

  
Kartal Belediyesi'nden Kızılay Bulvarı rezaleti!

Kartal Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan, Kızılay Bulvarı yağmursuyu kanal çalışmaları geçtiğimiz günlerde bitti. 

Kartal Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Ağustos 2015 tarihinde Kızılay Bulvarı’na 1 kilometrelik yağmursuyu kanal çalışmaları ve alt yapı çalışmaları yaptı. Çalışmalar bittikten sonra asfalt dökmeyi geciktiren Kartal Belediyesi vatandaşları kızdırdı. Bi süre sonra yapılan asfalt çalışması ise araçları ile güzergahı kullanan vatandaşlara "PES ARTIK!" dedirtti.

Belediye gerekli malzeme kullanmadı iddiası!


Gazetemize gelen şikayetlerde "Kartal Belediyesi Kızılay Bulvarı'na asfalt yaparken sıkıştırılmış malzeme kullanmadığı için yolda çökmeler oluştu" iddialarında bulundular. Yola yama yapılan asfalt, dümdüz olması gerekirken çıkıntı şeklinde yapılması ise SKANDAL olarak nitelendiriliyor. Vatandaşlar Kızılay bulvarında ki çalışma için "Altı Şişhane, üstü Tophane!" deyimini kullanıyorlar.

Her şey Kartal ve Kartallılar içinmiş!Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, devam eden çalışmalarla ilgili  incelemelerde bulunmuş ve Fen İşleri Müdürlüğü çalışanlarından bilgi aldı, yapılması gerekenler konusunda da talimatlar vermişti. Öz "Kartal’ın daha çağdaş ve modern bir görünüme kavuşması için çalışmaların yoğun bir şekilde devam ediyoruz. Birçok çalışmayı gezerek yerinde gördük. Ekipler son sürat bir şekilde çalışıyor. Kartal Anadolu yakasının merkezi olma yolunda ilerliyor. Amacımız Kartal’ı daha modern hale getirecek çalışmalar yapmaktır. Her şey Kartal ve Kartallılar için." dedi.
Kartal böyle mi Anadolu Yakasının Merkezi olacak?


Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz'ün söyledikleri ile icraatları arasındaki çelişkiler hayretlerle karşılanıyor. "Her şey Kartal ve Kartallılar için" diyen Kartal Belediye başkanının Kartal ve Kartallılar sevgisi şüphe uyandırıyor. Daha 1 kilometrelik Kızılay Bulvarı'na asfalt dökmeyi bile eline yüzüne bulaştıran Kartal Belediyesi'nin, Kartal'ı nasıl Anadolu Yakasının Merkezi yapacağı ise merakla seyrediliyor. 

Bozuk yollar, Arabaları bozuyor!

Kartal'da bulunan bazı asfaltı bozuk yollar (Kızılay Bulvarı gibi) arabaların ön takımlarını bozmaya katkı sağlıyor. Araçlarında arıza olan vatandaşlara ise maddi külfet çıkartabiliyor. Gazetemiz bozuk ve asfalt bekleyen yolları bir bir tespit etti. Önümüzde ki günlerde yayımlayacağız bozuk ve asfalt bekleyen yolları.


Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2016, 00:02

Aytekin Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17