banner27
banner26
banner9

Mustafa Kul CHP Kartal Belediye Başkan Aday Adayı

23 Temmuz 2013 Salı 11:19

Önümüzdeki yıl yapılacak olan yerel seçimler için Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanlarından Mustafa Kul, Kartal Belediye Başkan aday adayı oldu.

Mustafa Kul CHP Kartal Belediye Başkan Aday Adayı
banner10

Uzun yıllardır Türk siyasetinin içinde yer alan Kul’un Kartal’dan aday adayı olması ilçe teşkilatı başta olmak üzere Kartal halkı arasında memnuniyet yarattı. 


Yarın (24 Temmuz)  saat13.00’de CHP Kartal İlçe Başkanlığı’na giderek, aday adaylık başvurusunu resmen gerçekleştirecek olan Kul
, Kartal’a hizmet için göreve talip olduğunu söyledi.


Mustafa Kul kimdir?


1957 yılında Erzincan’da doğdu. İlk ve Orta öğremini Erzincan’da tamamladı. 1981 yılında Marmara Üniversitesi, Siyasal Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.12 Eylül sonrasında kurulan SODEP’te Erzincan İl Yönetim Kurulu üyeliği, 1986-1987 yıllarında SHP Erzincan İl Başkanlığı görevlerinde bulundu.18’inci, 19’uncu ve 20’inci dönem Erzincan Milletvekilliği, 52 Cumhuriyet Hükümetinde ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevinde bulundu.


Milletvekilliği döneminde; İç İşleri, KİT, Sağlık ve Sosyal İşler, Tarım, Orman Köy İşleri gibi ihtisas Komisyonlarında üye olarak, dilekçe komisyonunda ise Komisyon Başkanlığı görevinde bulundu.İhtisas Komisyonlarının dışında;”Siyasi partilerin Genel Başkanlarının mal varlığının araştırılması” ve “Sivas Olaylarının araştırılması” komisyonunda Komisyon Başkanlığı, “Kamu İhalelerinin araştırılması” ve “POAŞ boru hatlarının araştırılması” komisyonlarında ise Komisyon Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Uzun süregerek SHP’de, gerekse CHP’de parti meclis üyeliği, MYK üyeliğive Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerinde bulundu.Siyasi kariyerinin dışında hobileri arasında yer alan; sözü, müziği kendisine ait ve birçok sanatçı tarafından da seslendirilen çok sayıda eserleri bulunmaktadır.


Mustafa Kul, evli ve 2 çocuk babasıdır. 
banner23

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

erkan kurt 4 yıl önce yorumlandı

bizim adayımız erol altunoğlu

0 Kişi beğendi.