banner9
01 Kasım 2013 Cuma 09:45
Mimar Hüseyin Karakaya  Kartal Belediye başkan aday adayı. Hüseyin Karakay kimdir?
banner10

Hüseyin Karakaya'nın aday adaylık başvuru belgelerini Ak Parti Kartal ilçe başkanı Avukat Temurhan Yıldız alarak, Ak Parti'den belediye başkan aday adaylığı başvurusu yapmayı tercih için Mimar Hüseyin Karakaya'ya teşekkür etti.


Selamlama ve aday adaylığını açıklama konuşması yapan Mimar Hüseyin Karakaya "Saygıdeğer Kartallılar
, değerli basın mensupları,

 

30 Mart 2014 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimler Kartalımız için önem arz etmektedir. Bu seçimin Kartalımıza ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum.

 

Kartal’ın günümüz modern koşullarına taşınması için 5 yıldızlı değil 10 yıldızlı bir çalışma yapılması gerekmektedir.

 

İstanbul Büyükşehir, Beylikdüzü ve Pendik Belediyelerinde yöneticilikler yapan, siyasi partilerde ilçe başkanlığında bulunmuş ve uluslararası alanda projelerde yer alan biri olarak Kartal’ın hak ettiği yere gelmesi adına AK Parti’den Kartal Belediye Başkan aday adaylığımı kamuoyuna duyuruyorum.

 

Öncelikle kendimden kısaca bahsetmek istiyorum.

 

1961 Erzurum doğumluyum ve yaklaşık 30 yıldır Kartal’da ikamet etmekteyim. Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mezunuyum. Az önce de bahsettiğim gibi çeşitli belediyelerde  üst düzey yöneticilikler yaptım. 15 farklı ülkede yaklaşık 100 projede mimari projelerin çizimi, uygulanması ve kontrollüklerini yaptım. İngilizce, Arapça, Rusça, Özbekçe ve Kazakça’yı biliyorum. Evli ve 3 çocuk babasıyım.

 

Kartal’ın artık CHP döneminde bir kangren haline gelen sorunlarını çözmek için adayım. Belediye başkanı olarak seçildiğim takdirde İnşallah Kartal’ın yükselen bir değer olması için 5 yılda 10 yıllık çalışma gerçekleştireceğimizin sözünü  buradan veriyorum.

 

Başbakanımızın hedefleri doğrultusunda Kartal’ı 2023’e ve akabinde 2071’e hazırlayacağız. Kiminle? Tabii ki Ak kadrolarla. Bizim çok muhteşem projelerimiz var. Bunları zamanında açıklayacağız. Sizlerde açıkladığımızda ve zamanı geldiğinde bu projeleri yaptığımızda beğeneceğinizi şimdiden görebiliyorum.

 

Bizler ki gemileri karadan götüren Fatihlerin torunlarıysak, trenleri de denizin altından götürebilen azim ve kararlılıkla neler yapabileceğimizi sizlerin takdirine sunuyorum.

 

Sevgili Kartallı hemşehrilerimÖncelikli projelerimin arasında Kartal’ın ticaret merkezi olması geliyor. İlçemizin 5 farklı yerinde Selçuklu, Osmanlı ve günümüz mimarisi tarzında bedesten çarşılar kurulması için projelerimiz hazır. Bu bedestenler Kartal’ın sembolü niteliğinde olacak ve çevresinde meydanlar da yer alacak. Böylelikle Kartal’ı çevre ilçelerin gölgesinden kurtararak cazibe merkezi haline getireceğiz.Yenilenebilir enerji kaynaklarının
son derece önemli olduğunu düşünüyorum. Böylelikle hem tasarruf sağlamayı hem de karbon emisyonunun asgari düzeye inmesini hedefliyorum. Bu doğrultuda özellikle ev hanımlarının temiz enerji ve geri dönüşüm konusunda bilinçlenmesi amacıyla çalışmalar yürüteceğiz.

 

Kartal'ın belirli semtlerinde tarihî dokuya uygun semt çeşmeleri yapılması için de düğmeye basılacak. Tarihi dokuya uygun bir şekilde hazırlanacak projelerle kentimize kimlik kazandıracağız.

 

Kartal için ‘Kartal’a mimar eli değecek’ sloganıyla yola çıktık. Projelerimiz arasında Kartal, Aydos ve Ayazma arasına bir teleferik projesi bulunuyor. Bu proje  Kartal’ın  vizyon projesi olacak.

 

 

Spora ve sporcuya verdiğimiz destek herkesin malumu. Amatör spor kulüplerinin yararlanacağı spor salonlarını kentimizin hizmetine sunacağız. Bireysel ve amatör spor branşlarının gelişmesi için başta malzeme yardımı olmak üzere çeşitli katkılar sağlayacağız. Kartal’dan dünya çapında sporcular yetiştirmeyi hedefliyoruz.

 

Hızla kentleşen, dev binaların yükseldiği Kartal’da, komşuluk ilişkilerinin bozulmaması ve sürmesi için de projeler hazırladık. Kartal sahilinin yaşanabilir ve güvenli bir hale gelmesi, mahallelerin güvenli hale gelmesi, modern aydınlatma sistemleri projelerimiz de bulunuyor. (Kent Aydınlatması)

 

Değerli Kartallılar

Dolu  dolu  bir içerikle Kartalı yönetmeye bir ekip olarak talibiz. Kırmaya dökmeye değil, gönül almaya geldik. Birleştirici bütünleştirici ve katılımcı bir anlayışla hareket edeceğiz. Herkesin sesine, görüşüne kulak vererek  birlik ve beraberlik içerisinde kentimizi yöneteceğiz. Yaptığımız başvurunun Kartal’a ve Kartallı hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Hizmet yarışında aday olan diğer arkadaşlarıma da başarılar diliyorum.

 

Bu gün burayı bize tahsis  eden ilçe başkanımıza ve kıymetli heyetine; siz değerli basın mensuplarına ve beni yalnız bırakmayan saygıdeğer katılımcılara çok çok teşekkür eder herşeyin gönlünüzce olmasını diliyor sizleri Allah’a emanet ediyorum" diyerek sözlerini sonlandırdı.


 
Hüseyin Karakay kimdir?


1961 Erzurum Horasanda doğdum, daha sonra yedi yaşında iken babamın vefatından sonra Adana’ya yerleştik. İlk, Orta ve Lise öğrenimimi Adana’da tamamladım. Yüksek öğrenimimi İstanbul’da Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık ve Şehircilik Fakültesinde Mimar olarak tamamladım. Yurtiçinde ve uluslararası ülkelerde (Rusya, Orta Asya ve Orta Doğu) birçok projeler ve inşaatlar gerçekleştirdim. Halen mesleki hayatımla beraber, ortaokuldan itibaren içinde bulunduğum siyasi yaşantıma devam etmekteyim.

1985 den beri yaşamakta olduğum sosyal, siyasi ve ticari bağlarımın güçlü olduğu Kartal halkımızın yoğun teveccühü ve talebi doğrultusunda mesleki, siyasi ve belediyecilik tecrübelerimi hakkın ve halkın hizmetine sunmak üzere Adalet ve Kalkınma Partimizden Aday Adayı olmaya karar verdim. Evli ve 3 çocuk babasıyım.

Eğitim hayatımda ve iş yaptığımda ülkelerde öğrendiğim 5 yabancı dil(İngilizce, Arapça, Rusça, Özbekçe, Kazakça)ile beraber Kürtçe dillerini bilmekteyim. 

EĞİTİM DURUMU:

1-  Adana Beş ocak İlkokulu

2-  Adana İmam Hatip Lisesi (Ortaokul kısmı)

3-  Adana Erkek Lisesi ( Okul Birincisi )

4-  YTÜ Mimarlık ve Şehircilik Fak. Mimarlık Bölümü

5-  Birçok mesleki ve siyasi kurslar sertifikalar.

 

MESLEKİ FAALİYETLER:

1-  İstanbul ve Türkiye’nin birçok bölgesinde projeler, konut toplu konut, okul, hastane, altyapı, inşaat taahhüt ve müteahhitlik hizmetleri.

2-  Görev aldığım belediyelerde APK sorumluluğumda şehircilik projeleri, mastır planların hazırlanması uygulanması vs.

3-  Rusya’da birçok inşaatlar (Sibirya’da hastane Moskova’da iş merkezleri S.Peterburgda Alışveriş merkezi vs. )

4-  Kazakistan, Özbekistan, Azerbaycan da Oteller ve İş merkezleri.

5-  Belarus, Ukrayna da Otel ve konut inşaatları.

6-  İrand’a Otel projeleri Toplu Konut Projeleri.

7-  Irak’ta Konut, Hastane, Otel ve Toplu Konut projeleri.

8-  Libya’da Toplu konut ve kısmi kentsel dönüşüm proje ve inşaatları.

9-  Nijerya’da site ve yüksek yapıların projeleri.

BELEDİYECİLİK TECRÜBELERi:

1-  Pendik Belediyesi Teknik Başkan Danışmanı

2-  Pendik Belediyesi APK Sorumlusu

3-  Pendik belediyesi vekaleten Müdürlükler

4-  İBB Uzman Teknik Danışman

5-  Beylik düzü Belediyesi APK Başkanı

6-  Beylik düzü Belediyesi vekaleten Müdürlükler

 

SİYASİ FAALİYETLER:

1-  Adana MGV

2-  MSP Adana Gençlik Kolları

3-  RP Adana Gençlik Kolları

4-  RP Kartal İlçe Yön. Kur. Üyesi

5-  FP Kartal Kurucu İlçe Başkanı (Kapanıncaya kadar)

6-  SP Kartal Kurucu İlçe Başkanı

7-  9. Dönem İstanbul İl Genel Mec. Üyesi

8-  2009 SP Kartal Belediye Başkan Adayı

 

SOSYAL VE KÜLTÜREL FAALİYETLER:

1-  İstanbul Mimarlar Odası Üyesi

2-  İstanbul MMG Üyesi

3-  Teknik Elemanlar  derneği Üyesi

4-  İDD (İstanbul Dostluk derneği )Üyesi

5-  Türk Azerbaycan Dostluk Derneği Üyesi

6-  Ortadoğu Ticaret Borsası Üyesi

7-  ODTB İnşaat Gurubu İcra Kurulu Başkanı

8-  İstanbul Erzurum Vakfı Başkan Yardımcısı

9-  İstanbul Horasanlılar Derneği Kurucusu

10-  Birçok Eğitim Kültür vakıf ve dernek üyesi

Dünyanın birçok ülkesinde, iş ve kültür gezilerinde bulunup uluslararası siyasi ve mesleki tecrübeleri; insanlığa ve ülkeye sunma konusunda seminerler ve faaliyetler verdim.

İNSANIN EN HAYIRLISI İNSANLARA FAYDALI OLANDIR.

 

 

 

Son Güncelleme: 01.11.2013 09:45
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
zekai onarma 2013-11-02 15:56:46

Baskan huseyin karakaya

banner27