banner36

Mahmut Şengül 'Kartal Belediyesi işçilerini başkan yardımcıları ve müdürler tehdit ediyorlar!'

banner9

Kartal Belediyesi'ne bağlı taşeron şirket işçileri yaptıkları eylemle Kartal Belediyesi ve Taşeronu bir kez daha uyardı. DİSK Genel-İş İstanbul Anadolu Yakası 1 Nolu Şube, örgütlü olduğu Kartal Belediyesi'ne bağlı taşeron şirket işçilerinin toplu sözleşme hakkının belediye yönetimi ve taşeron patronları tarafından uygulanmaması ve ücretlerin ödenmemesi üzerine, dün akşam saat 18:30'da Kartallı Kazım Meydanı'ndan Kartal Meydanı'na doğru bir yürüyüş gerçekleştirdi.

banner10
DİSK/Genel-İş Sendikası İstanbul Anadolu Yakası 1 Nolu Şube Başkanı Mahmut ŞENGÜL Gazetemize çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.


İşçileri tehdit etmişlerdir.


Mahmut ŞENGÜL "
2 seneden beri toplu sözleşme alacaklarından dolayı arkadaşlarımız bu eylemi yaptılar. Bu arada iş verende boş durmadı. Gerek şefler olsun, gerek müdürler olsun, belediye başkanının danışmanları olsun, gerek belediye başkan yardımcıları, şirket çalışanlarını tek tek gezerek eyer bu eyleme destek verirlerse hepsinin iş akdini fesh edeceklerini, söyleyerek işçileri tehdit etmişlerdir.


Derdimiz siyasal bir kavga vermek değildir.


Buna rağmen şirket çalışanları ve kadrolu çalışanlar, burada bulunarak seslerini duyurmuşlardır. İş veren şu mazarete sığınıyor, yürüyenler işçi değil diyor. Görüntüleri çok açıktır. Burada Park ve bahçeler işçileri var, Bina içi temizlik işçileri var, şoförler var, kazı alanında çalışanlar var, kadrolu arkadaşlarımız var. İşçi arkadaşlarımız tüm tehditlere rağmen, bu gün haklı mücadelesinde sendikasının arkasında yer almıştır ve yürümüştür. Bizim derdimiz siyasal bir kavga vermek değildir.


İşveren kendi haksızlıklarını bastırıyor!


Biz burada emeğin, alın terinin kavgasını veriyoruz. maalesef bunu yerine getirmeyen belediye yöneticisi ise, devamlı bu mücadeleyi ve bu süreci farklı bir platforma taşımaya çalışıyor. Kendi haksızlıklarını bastırmak için, siyasal bir tavır gelişiyormuş gibi, kamuoyuna bunu lanse etmeye çalışıyorlar. Kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Burada bulunan arkadaşlarımızın tek derdi 2 yıldan beridir uygulanmayan toplu sözleşmesinden soğan haklarını almaktır. Her işçinin alacağı miktar 2 yıldan beri ortalama olarak 4 ile 5 bin lira arasında değişmektedir.
Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2013, 00:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17