Kartal'da çöplüğe inşaat yaptılar!

Uğur Mumcu Mahallesi çöplüğüne yapılan inşaat mahalle halkını tedirgin etti.

Kartal'da çöplüğe inşaat yaptılar!

Yakacık Heyelan bölgesine yapılan inşaat ve Topselvi caddesine yapılan inşaatlar yolların çökmesine neden olmuştu. İlçem Gazetesi Kamu menfaatlerini koruma ve kollama görevini yerine getirmeye devam ediyor. Bu haberimizde ise çöplüğe yapılan inşaatı ve çöken yolu haber yapıyoruz.

Kartal Uğur Mumcu Mahallesi'nde eskiden çöplük olan yerin üzerine inşaat yapılması mahalle sakinlerinin tepkilerine neden oluyor. 


Gazetemize gelen ihbarlar neticesinde Uğur Mumcu Mahallesi'ne hareket ettik. Gidip gördüğümüz manzara bizi hayretlere düşürdü. Z........ İnşaat firmasının eskiden çöplük olarak kullanılan alanın üstüne istinad duvarı yapmadan başlattığı inşaat çalışması, bölge sakinlerinin tepkisini çekti. “Çöplük üzerinde yapılaşma olmaz” diyerek çalışmalara karşı çıkan bölge halkı, her hangi bir metan gazı patlama riskine karşı yetkililere göreve davet ettiler. Firmanın inşaat yaptığı çöğlüğün kenarından geçen yolda ise çökme yaşandı. 


Firma sustu!

Etik gazetecilik gereği konu hakkında Z........ İnşaat firmasını arayıp, email attığımızı ve sorularımıza verecekleri cevabıda yayınlayacağımızı belirttik. Firma yetkilisi olduğunu belirten bayan "bizim bir cevabımız yok. Siz haberinizi yapın, biz gerekirse hukuki yollardan cevap veririz" dedi.

Mahalle halkı tedirgin!


Z............ İnşaat Firmasının çöplüğe yaptığı inşaatın üst bölümünde büyük çöp yığınlarından oluşan toprak var. Firmanın yaptığı inşaat neticesinde yağan yağmurlarla birlikte çöp yığınlarından oluşan toprağın kayarak aşağıda bulunan konutları da tehlikeye atmasından mahalle halkı endişe ediyor. 


Ümraniye çöplüğü faciasında ölümler yaşanmıştı

Ümraniye'de 28 Nisan 1993 sabahı saat 10:00 sularında ardı ardına muazzam patlamalar yaşandı. Çöplüğün içindeki organik maddelerin bakteriler tarafından çürümesiyle açığa çıkan metan gazı birikerek sıkışmış, sonunda patlamıştı. Çöplüğün üzerine yapılmış olan gecekondular, tonlarca çöpün altında kaldı. Toplam 27 insanın cesedine ulaşılabildi, 12 insan ise kayboldu.


UYARIYORUZ!

Ümraniye çöplüğü felaketinden sonra Kartal'ın Uğur Mumcu Mahallesi'nde aynı tehlike zillerinin çalmakta olduğu gözükmektedir. Yetkililerin burada gerekli önlemi almaya çağırıyoruz. Aksi takdirde olası facianın sorumluları vebal altında kalacaklardır.

Firmanın doğa ve toprak üzerinde yaptığı çalışmalar sonucunda yol çöktü! Kartal Belediyesi'nin buraya her hangi bir ceza uygulayıp, uygulamadığı ise bilinmiyor. Aşağıda ki resimden sonra bir çökme daha yaşandı ve firma yolu tamamen kapattı. Resimleri bizde mevcut.Haberin ayrıntıları, detayları, resimleri ile birlikte İlçem Gazetesi'nin çıkacak yeni sayısında ve www.ilcemhaber.com dan takip edebilirsiniz.

Bizi izlemeye devam ediniz...
Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2014, 10:10

Aytekin Yaşar

YORUM EKLE
YORUMLAR
by
by - 8 yıl Önce

Firmanın tek hatası istinad duvarı yapmadan inşaata baslamasidir. Tapulu arsa o bolgenin imar durumunu İBB veriyor.universiteden rapor alınıp Fore kazık sistemi ile inşaat izni veriliyor.

Cnky
Cnky - 8 yıl Önce

aynı şekilde ilk resimde sol tarafta gözüken beyaz binada çöplük üzerine yapılmıştır. her ne kadar halkın tepkisi olsa da bu tepkiler gözardı edilip yapılara başlanmıştır.

SIRADAKİ HABER

banner17