Kartal Elini Van’a Uzatıyor

Kartal Elini Van’a Uzatıyor

Depremzedelere yardım eli

Kartal Belediyesi Van’a yardım eli uzatarak, ilçe genelinde yardım kampanyası başlattı.Kartal Belediyesi’nce toplanan yardım malzemeleri teslimatları Kartal Ekolojik Pazar’ına ulaştırılabiliyor. Bölgede öncelikli olarak battaniye, çadır, kışlık giysi, kadınlar için hijyenik ped, çocuklar için bez, mama, ilaç ve temel besin maddelerine ihtiyaç duyuluyor.

Yardım göndermek isteyen vatandaşlarımız yardımlarını Kartal Ekolojik Pazarı’na elden ulaştırabileceği gibi,  (0 216) 306 04 71 no’lu telefon numarasını arayarak da ulaştırabilirler.

Kartal Belediyesi Ekolojik Pazarında toplanan malzemeler, Afet Koordinasyon Merkezi’nde istiflenerek tırlarla bölgeye hareket ediyor. Kartallılar afet bölgesi için dayanışma ve yardımlaşma ilişkisi göstererek bugün itibariyle 2 tır yardım malzemesinin yola çıkmasını sağladı.

Kartal Belediyesi aynı zamanda 600 m2’lik bir çadırı da bölgeye sevketti. Yardımlar, Kartal Belediyesi öncülüğünde oluşturulan koordinasyonla toplanmaya devam ediyor.

Başkan Altınok Öz Van’da

Kartal Belediye Başkanı Op.Dr.Altınok ÖZ’de bölgeye gitti. İstanbul’daki 12 CHP’li Belediye Başkanı, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ile birlikte Van’a ulaştılar. Kartal Belediye Başkanı Op.Dr.Altınok ÖZ deprem nedeniyle hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet ve ulusumuza başsağlığı diliyorum diyerek, “Kartallılar olarak biz büyük bir aileyiz. Böyle acı bir günde dayanışma ve yardımlaşmayı biliriz. Bu nedenle, tüm Kartallıların bu dayanışmaya katkı sunacağını biliyorum” dedi.

Kartal Belediyesi ekipleri afet bölgesinde

İstanbul'daki 12 CHP'li belediye ortak bir yardım kampanyasına imza atarak, acil kurtarma ekiplerini bölgeye sevketti. Öte yandan hızlı bir şekilde halktan ve belediyelerin kendi olanakları ile yardım toplama çalışmalarına da başlandı.

Van'daki kriz yönetimi merkezi ilaçtan, seruma, gıda maddesinden, battaniyeye kadar ihtiyaç listesi belirledi. Van'da deprem acısını yaşayan dostlarımıza, yurttaşlarımıza elimizi uzatarak yardım malzemelerini  iyi bir koordinasyonla bölgeye taşımayı amaçlıyoruz. Van’da oluşturulacak afet yönetim merkeziyle tüm yardımlar koordine edilecek,  yurttaşlarımıza gerek psikolojik, gerek sosyolojik destek verilecek. İstanbul’daki 12 CHP’li belediyenin ortak çalışma kararıyla bölgedeki acı hafifletilecek.

Kartal Belediyesi bir yandan yardım kampanyası başlatırken, öte yandan Arama Kurtarma Ekibi’ni bölgeye sevketti. Kartal Belediyesi Sivil Savunma Müdürlüğü Arama Kurtarma Ekibi, İstanbul’daki CHP’li belediyelerin Arama Kurtarma Ekipleriyle birlikte bölgedeki çalışmalara destek vermeye başladı.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2011, 18:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner27

banner17