CHP'li Gençler ''Belediye Başkanımıza yapılan saldırıyı kınıyoruz!''

CHP Kartal Gençlik Kolları bugün ilçe binasında basın açıklaması düzenledi.

CHP'li Gençler ''Belediye Başkanımıza yapılan saldırıyı kınıyoruz!''
Basın açıklamasına; Kartal Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Av. Kamer Gök, eski İlçe Başkanı Nurettin Sarıbal, İlçe Yönetimi, Başkan Öz’ün danışmanları Haydar Oğuz, Özbey Pekşen, Kadın Kolları Başkanı Refika Öztürk, Gençlik Kolları Başkanı Tolga Gökçe ve Yönetim Kurulu, Meclis Üyeleri ve partililer katıldı.


Yapılan açıklamada, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Kartal Belediyesinde yapılan etkinlikte Başkan Öz’ün, Engelliler Koordinasyon Birim Başkanı Özgür Uğur ile şakalaştığı görüntülerin yaygın medya da ve sosyal medyada, engelliye sert tokat, şakanın dozunu kaçırdı ve benzeri başlıklar ile sunulmasına CHP Kartal Gençlik Örgütünden ve CHP Kartal İlçe Başkanı Av. Kamer Gök’ten sert tepki geldi. 


YAPILAN BASIN AÇIKLAMASI


Çok kıymetli basın mensupları, Değerli partililer ve sevgili Kartal halkı burada bulunduğunuz için öncelikle hepinize teşekkür ediyoruz. Hepinizin bilmiş olduğu gibi 2 gündür Sosyal Medya ve ulusal kanallar olmak la birlikte CHP'nin Kartal Belediye Başkanı Sayın Op. Dr. Altınok ÖZ'e karşı ciddi bir karalama kampanyası yürütülmektedir. Gayet iyi bilinmelidir ki Sosyal Demokrasi anlayışı ile yönetilen her belediyemiz engelli vatandaşlarımızın iyi olanakları ve imkanları sunmaktadır.


Kartal Belediye Başkanımız Altınok Öz, tüm sevmiş olduğu insanlara samimi bir yaklaşım sergiler. Medya üzerinde dolaştırılan videoda belediyemizin çalışanı olan Özgür Abimize sıcak, samimi ve sevgi ile şakacı bir yaklaşım sergilemiştir. Yandaş medya bu görüntüyü CHP Belediyesini karalamak amaçlı toplumda farklı bir algı yaratarak yayınlanmıştır. Bir belediyenin yolsuzluğu yok ise, hırsızlığı yok ise, kul hakkı, yetim hakkı yemiyorsa ancak böyle bir video ile karalama yapmaya başvurmaları gülünçtür. Kartal halkı bu şekilde asılsız haberlere kulak asmamaktadır.


CHP Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz'ün engelli vatandaşlarımız için yaptığı çalışmalar şunlardır.

1-İşitme Engelliler Halk Oyunu Ekibi
2-İşitme Engelliler Futbol Takımı
3-Engelliler Sokakta Projesi
4-Engelliler Akülü Araç Şarj Dolum İstasyonu
5-Görme Engelliler İçin Metin Tabanı Web Sitesi
6-Engelli çocuklar sosyal ve sanatsal gelişim projesi ve daha birçok projeye imza atılmıştır. Şimdi soruyoruz sizlere engelli bir vatandaşla dalga geçtiği ve tokat attığı iddia edilen bir Belediye Başkanı engelli yurttaşlarını bu kadar çok düşünür mü? CHP Kartal Gençlik Kolları olarak Belediye Başkanımıza yapılan saldırıyı kınıyoruz" denildi.


kaynak; Fethi Satıcı
Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2014, 23:56

Aytekin Yaşar

YORUM EKLE
YORUMLAR
erdem
erdem - 7 yıl Önce

engellerin bu faliyetleri herzaman vardı altınok hiçbirşey yapmadı üç tane makam araçı var engelileri n bitane var taksiyle hizmet alıyorlar parasıyla yani her makam aracının değeri üçyüz 300 milyar bumu hizmet, bunu bütün sol düşünen arkadaşlar biliyor.


aras

murat b
murat b - 7 yıl Önce

bende şahsım adın özürlü vatandaşa herkesin ve basının önünde yapılan şakayı (!) kınıyorum. madem olay başkanın samimi davranışının bir ürünü, aynı şakayı görme engelli arkadaşımız tarafından başkan konuşma yaparken ensesine tokat indirilmesi şeklinde yapılmasını istiyoruz. hadi bakalım..

SIRADAKİ HABER

banner17