CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Nuri TOHUMCU "NAMUSUM RAPORUMDUR"

CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Nuri TOHUMCU

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Nuri TOHUMCU , İlçem Gazetesi'ni ziyaret etti. Gazetemiz sahibi Aytekin YAŞAR'a neden milletvekili adayı olduğunu, 19 yıllık mesleğini neden bıraktığını ve bırakırken yaşadığı üzüntü ve heyecanını anlattı.

TOHUMCU "19 YILLIK ONURLU MESLEK HAYATIMA HALKIMIN TALEPLERİNİ KARŞILAMAK VE MECLİSTEKİ SESİ OLMAK ADINA SON VERDİM... HAYATIM BOYUNCA HEP DOĞRULUK VE DÜRÜSTLÜK YOL GÖSTERİCİM OLDU...

İŞÇİ EMEKLİSİ BİR BABANIN OĞLUYUM.  HAYAT BENİM İÇİN DE HİÇ KOLAY DEĞİLDİ. BURADA,  İSTANBUL'UN BU GÜZEL SAHİL BELDESİNDE, KARTAL'DA YAŞADIM.  İLK EKMEĞİMİ BURADA, SAHİL BOYUNDA, MAHALLE ARALARINDA AYAKKABI BOYAYARAK KAZANDIM. BELKİ DE BURADA SİZLERDEN BAZILARININ AYAKKABISININ YANINDA  ÇORABINA DA BİRAZ BOYA SÜRMÜŞÜMDÜR. ONLARDAN YİNE AF DİLİYORUM.  ANCAK, DOĞRULUKTAN AYRILMAYAN BİR KARDEŞİNİZ OLARAK, ALNIMA  HİÇ LEKE SÜRMEDİM. SİZLERİN EMANETİNİ LEKELEMEDİM.  MÜFETTİŞ VE BAŞMÜFETTİŞ OLARAK SAYISIZ YOLSUZLUK RAPORLARINA İMZA ATTIM.

BAĞ-KUR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MÜFETTİŞİ VE BAŞMÜFETTİŞİ OLARAK GÖREV YAPARKEN ÇALIŞMA BAKANLIĞINA BAĞLI VE İLGİLİ KURULUŞLARININ STRATEJİK EYLEM PLANLARININ HAZIRLANMASINDA YER ALDIM... PRİMSİZ ÖDEMELER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DANIŞMANI OLARAK GÖREV YAPTIĞIM SÜRE İÇERİSİNDE SOSYAL YARDIMLAR VE HİZMETLER YASA TASARISI ÇALIŞMALARINDA YER ALDIM...

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞMÜFETTİŞLİĞİ DÖNEMİNDE EN KAPSAMLI SAHTE EMEKLİLİK YOLSUZLUĞUNU TESPİT ETTİM VE YAKLAŞIK 100 MİLYAR TL CİVARINDA KURUM ZARARI ORTAYA ÇIKARDIM...

KOCAELİ İLİNDE BÜYÜK ECZANE YOLSUZLUĞU TESPİT ETTİM. İLAÇ YOLSUZLUĞUNA NEŞTER VURDUM... SAMSUN, ADANA, YALOVA, İZMİR İLLERİNDE SAHTE EMEKLİLİK ŞEBEKELERİNİ ORTAYA ÇIKARDIM.

YOLSUZLUK ÜZERİNE YAPTIĞIM İNCELEMELER VE SORUŞTURMALAR İLE MESLEKİ DENEYİMİNİN EN ÜST NOKTASINA ULAŞTIM.  KISACASI BU ÜLKENİN İNSANLARININ, EMEKÇİLERİNİN, ZENGİN YA DA FAKİR HİÇ BİR İNSANIN HAKKINI YEMEDİM, YEDİRMEDİM.  BELKİ BU SEBEPLE BAZILARI TARAFINDAN HİÇ SEVİLMEDİM. AMA HALKIN SEVGİSİNİ KAZANDIM.

BELKİ

ÇOK PARA KAZANMADIM. AMA HALKIN YANİ SİZLERİN GÜVENİNİ KAZANDIM. MAL BEYANIMI AÇIKLADIM. BİR EVİM VE BİR ARABAM VAR. AMA TÜM VARLIĞIMA BAKINCA BEN ÇOK ZENGİNİM. YANIMDA SİZLER GİBİ PIRIL PIRIL İNSANLAR VAR. SİYASETTE DE EN BÜYÜK SERMAYE BU... HALKIN DESTEĞİNİ ALMADAN İKTİDAR OLUNMAYACAĞINI, OLUNSA DA MUKTEDİR OLUNMAYACAĞINI YAKIN TARİHTE GÖRDÜK. BU SEBEPLE LİDERİMİZ KEMAL KILIÇDAROĞLU'NUN YURT GEZİLERİNDE SERGİLEDİĞİ DURUŞU ONAYLIYORUZ. HALKI YANIMIZA ALARAK İKTİDARA YÜRÜNECEĞİNİ, İÇİNDE HALK OLMAYAN HİÇ BİR PROJENİN GERÇEKLEŞMEYECEĞİNİ DE ELBETTE LİYORUZ. IKÇASI BEN KALBEN ÇOK RAHATIM. BUGÜN BURADA GÖRDÜĞÜM TABLO İESİLE HALKIN YANIMDA OLACAĞINI, BU AHLAK YÜRÜYÜŞÜNDE DESTEĞİN İRGEMEYECEĞİNİ GÖRÜYORUM.

İLKELERİM MESLEK İLE İLGİLİ: "NAMUSUM RAPORUMDUR" YAŞAM İLE İLGİLİ " DÜRÜSTLÜK, DOĞRULUK, İLKELİ DURUŞ" HEDEFLERİM MECLİSE GİRDİĞİM TAKDİRDE RAFA KALDIRILMIŞ OLAN SOSYAL YARDIMLAR VE HİZMETLER KANUN TASARISININ REVİZE EDİLEREK YÜRÜRLÜĞE GİRMESİNİ VE AİLE SİGORTASI İLE EŞGÜDÜMÜNÜ SAĞLAMAK, KAMUDA VE ÖZELDE YAYGINLAŞAN EMEĞİN SÖMÜRÜLMESİNE NEDEN OLAN TAŞERONLAŞMAYA SON VERMEK İÇİN VARIM, RKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞI OLAN HERKESİN HAKKI OLAN PARASIZ SAĞLIK VE EĞİTİM HAKKININ KULLANILMASI ÜZERİNDE UYGULANAN KISITLAMALARI KALDIRMAK İÇİN VARIM, EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTSİZLİĞİNE SON VERMEK İÇİN VARIM, YOKSULLUĞU YÖNETMEK DEĞİL YOKSULLUĞA ÇÖZÜM ÜRETMEK İÇİN VARIM, KIDEM TAZMİNATININ KALDIRILMASINA ENGEL OLMAK VE HATTA KIDEM TAZMPNATLARININ ÖDEME ŞEKLİNİ KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN VARIM, İNTİBAK YASASININ ÇIKMASI İÇİN VARIM, TARIM VE HAYVANCILIK ÜLKESİ OLAN TÜRKİYENİN BU KONUDA ESKİ KİMLİĞİNE TEKRAR SAHİP OLMASINI SAĞLAMAK, DIŞA BAĞIMLI BİR TARIM VE HAYVANCILIK POLİTİKASINA SON VERMEK İÇİN VARIM." Diyerek sözlerini sonlandırdı.

Bizlerde İlçem Gazetesi olarak Sayın Nuri TOHUMCUYA adaylık yolundaki mücadelesinde başarılar dileriz.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2011, 14:51

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17