banner27
banner26
banner9

Ak Parti'de aday adaylık başvuru süresi başladı

03 Ekim 2013 Perşembe 12:30

Belediye Başkan aday adayları ve meclis üyesi aday adaylarının beklediği gün geldi.

Ak Parti'de aday adaylık başvuru süresi başladı
banner10
Foto galeriye git Ak Parti'de Belediye Başkan aday adayları ve meclis üyesi aday adayları başvurularını yapmaya başladılar.


Konu hakkında gazetemize açıklamada bulunan AK Parti Kartal İlçe Başkanı Avukat Temurhan Yıldız "1 Ekim itibari ile ilçemize aday adaylığı başvurusu yapılmaya başlanmıştır.  Kartalımıza ve ülkemze hayırlı olsun" dedi.

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında, AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulundan alınan yetkiye dayanılarak, 22 Ekim'de başlayacağı açıklanan adaylık başvuru tarihinin erkene çekilmesi kararlaştırıldı. 


İlçem Haber Merkezi 


Yerel seçimlerde AK Parti'den aday adayı olacaklar, 1 Ekim - 1 Kasım arasında partiye başvuracak. AK Parti'nin de yerel seçimlere ilişkin temayül yoklamalarını ve anket çalışmalarını kasım ayında tamamlaması öngörülüyor.
 


AK Parti teşkilatlarında görevliler, aday adaylığı başvurusu yapmaları halinde teşkilatlardaki görevlerinden ayrılacak, bu durumdaki kişilerin 1 Kasım'a kadar istifa etmeleri gerekiyor.
 


Parti yönetiminin, 2 Ekim'de toplanacak Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda istifa konusunu değerlendirerek, netleştireceği biliniyor. 
 


Kasım başında toplanması planlanan geleneksel AK Parti Kızılcahamam Kampı'nda da yerel seçim hazırlıklarına son halinin verilmesi öngörülüyor
banner23

Yorum Gönder

@name x