banner36

Abubekir Taşyürek 'Kartal’da birlik, beraberlik ve kardeşliğin adresi olan AK Parti teşkilatı kazanacak'

banner9

Gazetemizi ziyaret eden Ak Parti Kartal Belediye Başkan Aday Adayı, aynı zamanda Kartal ve İBB Meclis Üyesi Abubekir Taşyürek, Kartal’da Ak Partinin belediyeyi kazanmak için gerekli olan birlik beraberlik havasının aday adayları ve teşkilat yapısında bulunduğunun mesajlarını verdi.

Abubekir Taşyürek 'Kartal’da birlik, beraberlik ve kardeşliğin adresi olan AK Parti teşkilatı kazanacak'
banner10

Ak Parti Kartal Belediye Başkan Aday Adayı Abubekir Taşyürek;“AK Partide fitne olmaz. Bizde hesabilik değil hasbilik vardır. Biz gösterilecek adayı başbakanımızın Kartal’ımıza gönderdiği emanet olarak görürüz ve asla sıkıntı yapmadan yanında oluruz. Kartal’da teşkilatımızla birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde çalışarak belediye seçimlerini kazanacağız!”

 

İşte o ziyarette konuşulanlar…

 

Soru: Başkanım öncelikle gazetemize hoş geldiniz. Aday adaylığı sürecinin nasıl işleyeceği konusunda bir değerlendirme yaparmısınız?

Abubekir Taşyürek: Hoş bulduk. Öncelikle güzel misafirperverliğiniz için çok teşekkür ederim. Benim bilgilerime ve ulusal basına yansıyan haberlere göre partimizin Kızılcahamam kampında mahalli seçimlere yönelik takvim iyice netlik kazandı. Başbakan’ımızın 15 Kasım’dan itibaren adaylarımızı bir program dahilinde safha safha açıklayacağını düşünüyorum. Başbakanımızın, üst komisyon adı verilen 9 kişilik kurmay kadrosuyla birlikte yürütülecek çalışmaları değerlendirildiği teşkilatlarımızca biliniyor. Hayırlısı… Yani 15 Kasım önemli bir tarih.

Soru: Kartal’da AK Parti adayının açıklanması ve sonrasını nasıl yorumluyorsunuz?

Abubekir Taşyürek: Hiç kimse yalan yanlış heveslere kapılmasın Kartal’da teşkilatımızla birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde çalışarak belediye seçimlerini kazanacağız. AK Partili bütün aday adayları kim aday olursa olsun, onun etrafında kenetlenecektir. Hiç kimse boşuna heveslenmesin. AK Partide fitne olmaz. Bizde hesabilik değil hasbilik vardır. Biz gösterilecek adayı başbakanımızın Kartalımıza gönderdiği emanet olarak görürüz ve asla sıkıntı yapmadan yanında oluruz. Yani bizim tek derdimiz belirlenecek adayımızın etrafında kenetlenerek Kartalı CHP basiretsizliğinden, zulmünden, yetersizliğinden kurtarmaktır.

 

Beş yıldır Kartal’a hizmet ediyorum, Kartal'ın meselelerini de biliyorum,  çözüm yollarını da biliyorum.


AK Parti İl Teşkilatının bütün mevkilerinde onur ve gururla görev aldım. İl yönetim kurulu üyeliği, İl başkan yardımcılığı, Birinci Bölge SKM başkanlığı yaptım. Türkiye’nin en büyük seçim bölgesini partim adına başarıla yönettim. İstanbul’un Anadolu yakasını oluşturan birinci bölgedeki 14 ilçeyi de ayrıca her türlü yapısıyla yakından tanıyor ve biliyorum. Bu nedenle şahsım adına bu tür söylemlere sadece gülüp geçiyorum. Biz hizmetlere ve teşkilatımızla, halkımızla kucaklaşmaya bakarız. Sonuçta ben Kartallıyım ve Kartal Belediye Meclisinde Kartal’a hizmet ettim ve ediyorum. CHP’li belediyenin özellikle mali yanlışlarında meclis üyesi arkadaşlarımla birlikte sonuna kadar savaştım. İnşallah bundan sonara da hizmet etmeye devam edeceğim.

 

Kartal’lılarla beraber 31 Mart 2014 de evet mührünü Kartal’da mensubu olmakla gurur duyduğum AK Parti ambleminin altına göğsümü gere gere vuracağım. Kartallı hemşerilerimle beraber oyumu Kartal’da kullanacağım. Bütün bu nedenlerle bana göre ifade ettiğiniz söylem bütün aday adaylarımız için geçersiz bir söylemdir.

 

Hayırlısı olsun.. Hiç kimsenin tereddüdü olmasın. Kartal’da birlik, beraberlik ve kardeşliğin adresi olan AK Parti teşkilatı kazanacaktır…

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2013, 18:22

Aytekin Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17