banner36

Cumhuriyet tarihinin dev projesi Avrasya Tüneliyle 3 saatlik yol 15 dakikaya düşecek

banner9

vrasya Tüneli tamamlandığında 3 saatlik yol 15 dakikaya inecek.

Cumhuriyet tarihinin dev projesi Avrasya Tüneliyle 3 saatlik yol 15 dakikaya düşecek
banner10

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Boğaz Karayolu Tüp Geçişi Tünel açma töreninde konuştu.


Erdoğan, "Avrasya Tüneli tamamlandığında 3 saatlik yol 15 dakikaya inecek. Bu büyük yapı çevreye denize, en küçük bir zarar vermeyecektir. Bu tünel depremlere de dayanıklı şekilde inşa ediliyor. Tünel delme aşamasına gelmiş olmasından dolayı büyük bir gurur içerisindeyiz. İnşallah yapının tamamlandığını da görecek açılışını gerçekleştireceğiz. Binali Yıldırım beye Lütfi Elvan beye mimarından mühendisine, tüm personele şahsım milletim adına sonsuz teşekkürler ediyorum. Yüklenici Güney Kore ve Türk firmalarına ayrıca teşekkür ediyorum." Dedi.


Şimdi Kanal İstanbul'a başlayacağız.


Önümüzde 2023 hedeflerimiz var, ardından torunlarımız için 2053 ve 2071 hedeflerimiz var. Tüm hedeflerimizi Gezicilere rağmen gerçekleştireceğiz. Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kriz olmaktan çıkardık artık millet kendi başkanını seçmek için sandığa gidecek.


TENCERE TAVA...

17 Aralık ve 25 Aralık'ta hukuk eliyle devlete darbe yapılmak istendi. Onu da 30 Mart'ta milletten aldığımız güçle aştık. 30 Mart'ta milletten öyle bir cevap aldılar ki artık Türkiye'yle uğraşamayacaklar.

3 milyar fidan dikimi yaptık, bunlar 12-13 adet ağacın sökülüp başka yere dikilmesini bahane ederek yıkım yaptılar. Bunlar tencere tavacı, tencere tava hep aynı hava. Benzeri tahrikler Mısır'da Ukrayna'da yaşandı, sonucu görüyorsunuz. Aynı oyunu Türkiye'de yapmak istediler." dedi.


Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2014, 12:33

Aytekin Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17